Яскравими, багатими на сюрпризи стали минулі вихідні для мешканців міста Білгород- Дністровський, що на Одещині: там відкрився перший Всеукраїнський пісенний фестиваль «Фортеця», який першого ж дня зібрав майже шеститисячну аудиторію. Протягом трьох днів старовинна фортеця на березі Дністровського лиману була епіцентром справжнього суперзвуку — від якісної попси до наймодніших клубних ритмів, відгуки яких лунали далеко за межами кам'яних стін. А на додачу до цього широкого асортименту — веселі конкурси та дотепні жарти від діджея АВТО-FM Олександра Вєтрова. Ведучий фестивальної програми старався як міг, аби публіка не нудьгувала між виступами музичних колективів. Чого лише вартий танцювальний калейдоскоп переважно одностатевих пар, які змагалися в хореографічній майстерності! Комусь із конкурсантів доводилось артистично надувати живіт та щоки, комусь — вишукано цілувати дівчат. Щоразу підступний Вєтров давав каверзні завдання конкурсантам, а глядачі просто качалися від сміху.
Утім фестиваль мав за мету не лише підняття настрою гостей фортеці. Як зауважив один із організаторів акції, прем'єр-міністр молодіжного уряду України Костянтин Захаренко, молодь повинна знати історію своєї країни, цікавитись архітектурними пам'ятками на її території. А виходить, що про Бiлгород-Днiстровську старовинну фортецю — один із найцінніших історичних об'єктів України — знає хіба що місцеве населення. Та й то переважно завдяки введеної до шкільного курсу історії рідного краю. Фестиваль здатний привернути увагу туристів до цього міста. Молодь отримує нові враження, а міський бюджет — кошти, необхідні для збереження пам'ятки. Залучення інвестицій значно покращило б ситуацію. Нещодавно Білгород-Дністровський відзначив солідний ювілей — місту виповнилося 2,5 тисячі років. Святкування тричі переносилося через нестачу коштів у міському бюджеті.
Як зазначила голова обласного управління у справах сім'ї та молоді Людмила Акімова, форум підтримує молоді таланти, які не мають грошей на розкрутку, але прагнуть дарувати свої пісні людям.
Перший день фестивалю тішив переважно поціновувачів популярної музики. На сцену, затиснуту між двома величезними баштами, виходили дніпропетровські гості «Вертеп», одеська команда «Продакшен», група «Алібі», яка презентувала свою нову пісню «С чистого листа», й гурт «Табула Раса», котрий не потребує додаткового представлення. Як зауважив вокаліст цього колективу, фортеця, як і будь-яке історичне місце, наштовхує на філософські роздуми і схиляє до самоспоглядання. І це набагато краще, аніж сидіти в бетонній коробці і споглядати «красу» телевізора.
Реггі-марафон, який відкрив другий день фестивалю, знайшов мало справжніх поціновувачів цього напрямку музики. Коли «Врачи из Алма-Аты» вдесяте кричали зі сцени «раста давай», виражаючи любов до конопляного кайфу, публіка потроху почала тікати з фортеці. Не знайшло відгуку в слов'янських душах і татарське реггі у виконанні хлопця з IZZET. Рок-частина виявилася більш вдалою — зокрема, поява на сцені Альони Вінницької викликала справжню бурю овацій. Співачка зізналася, що так щиро її зустрічають не в кожному місті.
Але найбільшу аудиторію зібрав третій день, присвячений клубній музиці. Молодь веселилася під модні ритми, аж до самого святкового салюту. Фестиваль закінчився. Розійшлися глядачі, артисти поїхали додому, а на широкому подвір'ї фортеці залишилися купи пластмасового сміття та кольорові листівки, які зникли до ранку. Організатори сподіваються, що слід, залишений святом у серцях людей, мав інше забарвлення і призначення.