КАЛЕЙДОСКОП ЛОНДОНА

07.08.2012

Мусульманська секція «Фемен» виступила в Лондоні

Трьох іноземних активісток руху «Фемен» минулого четверга затримали британські поліцейські. Біля лондонського Сіті–холу дівчата вимагали від Міжнародного олімпійського комітету засудити насильство щодо жінок в ісламістських державах.

За задумом акції, одна «феменка», перевдягнена бедуїном, мала картинно бити батогом двох інших дівчат, які — вимазані бутафорською кров’ю — традиційно оголили груди й узагалі були в самих трусах (не рахуючи взуття й віночка на голові).

Хоча активістки дуже пручалися, вигукуючи «...kills generation!» («[Ісламізм] убиває покоління», лондонські поліцейські–«боббі» швидко їх нейтралізували, накрили піджаками та закували в наручники. Однак попереджені про акцію фотографи таки встигли зробити ефектні кадри еротичного перформансу.

Німецьку веслярку відправили додому через погляди її бойфренда

23–річна представниця збірної Німеччини з веслування Надя Дригалла залишила розташування своєї команди в Олімпійському селищі й мусила повертатися додому з політичних причин. Керівник делегації ФРН на Олімпіаді Міхаель Веспер заявив, що «розкрилися певні подробиці приватного життя спортсменки». За даними ЗМІ, білявку витурили з Ігор через її зв’язки з членом Націонал–демократичної партії Німеччини (НПД). Проблема в тому, що бойфренд Дригалли — активіст ультраправої політичної сили.

НПД — націоналістична партія, дехто вважає її неонацистською, навіть наступницею НСДАП. Але вона офіційно зареєстрована, бере участь у виборах, представлена в земельних парламентах, зокрема в Мекленбурзі–Передній Померанії, де мешкає Надя.

Дригалла — спортсменка й працівниця бундесверу з колишнього НДРівського міста Росток, де ультра–праві мають значну підтримку населення. Однак керівництво олімпійської збірної вирішило, що роман спортсменки із крайнім націоналістом зашкодить іміджу німецької команди та країни в цілому.

Надя сама заявила про своє рішення покинути Лондон. Але, за інформацією каналу N24, заяві спортсменки передувала «пристрасна» розмова керівників збірної з нею.

Треба додати, що перед тим Дригалла вже виступила на Іграх у складі німецької вісімки в академічному веслуванні, і її команда посіла сьоме місце.

Уболівальницька близькість спадкоємців престолу

Члени британського королівського сімейства масово ходять на спортивні змагання та вболівають за свою національну збірну. Так, за тріумфом велогонщиків–трековиків Сполученого Королівства з трибуни «Велодрому» спостерігали принцеси Беатріс і Євгенія, принц Гаррі, принц Вільям і герцогиня Кетрін.

Перемога британців у спринті викликала у них бурхливі емоції, яких наступники трону на публіці зазвичай не демонструють. Тісні обійми принца Вільяма і його молодої дружини Кейт та оголений живіт герцогині над джинсами потрапили в об’єктив фотографів уперше.

П’яний олімпієць влаштував дебош

Австралійський веслувальник–олімпієць Джош Буш потрапив у буцегарню за хуліганство. Інцидент стався в містечку Егхем, неподалік від олімпійських водних каналів. Спортсмен, перебуваючи в стані сильного алкогольного сп’яніння, розбив вікно магазину, знепритомнів і вдарився головою об підлогу. Поліцейські затримали Буша і відправили його до лікарні, де пияка привели до тями. Правоохоронці не висунули офіційних звинувачень весляреві й відпустили його на свободу.

Для 21–річного Буша це перші Олімпійські ігри в кар’єрі. Його екіпаж посів лише шосте місце у фіналі академічних вісімок.

Чемпіон не вийшов на старт, бо не пускали до жінки

Колишній чемпіон світу в бігу на 100 м Кім Коллінз із держави Сент–Кітс і Невіс у суботу не вийшов на кваліфікаційний старт на Олімпіаді в Лондоні через конфлікт із керівництвом делегації своєї країни. Звертаючись після скандалу до своїх уболівальників, Коллінз написав у своєму «Твіттері», що він надалі не представлятиме Сент–Кітс і Невіс. За його словами, він обурився на керівників через те, що йому забороняли зустрічатися з дружиною. «Навіть в’язням дозволяють бачитися з жінками», — заявляє обурений спринтер.

У Національному олімпійському комітеті Сент–Кітсу після сварки зі спортсменом нічого не знали про його місцезнаходження впродовж трьох днів, що передували старту.

Коллінз — чемпіон світу 2003 року. Олімпіада в Лондоні стала для 36–річного ветерана п’ятою в кар’єрі. На церемонії відкриття Ігор він ніс прапор своєї країни.

Російського журналіста депортували з Олімпіади

Російського журналіста Андрія Мітькова — головного редактора інтернет–видання «Весь спорт» — депортували з Англії за напад на вагітну жінку, яка працювала на змаганнях з важкої атлетики як стюард–волонтер.

За словами очевидців, Мітьков намагався пройти в ту частину підтрибунного приміщення, де йому було заборонено перебувати згідно з правилами акредитації на Олімпіаді. Коли волонтер відмовила журналістові в проході на обгороджену територію, Мітьков почав викрикувати образи російською мовою, після чого відштовхнув вагітну жінку ліктем і таки проник у заборонену зону. Через деякий час на місце скандалу прибули поліцейські. Унаслідок інциденту росіянина позбавили акредитації на всі заходи, пов’язані з Олімпіадою в Лондоні, і негайно відправили до Москви.

  • Зійшовши на 20 п’єдесталів

    У ніч на понеділок за київським часом ХХХ літня Олімпіада стала історією. Під завісу змагань наша команда нарешті «розкочегарилася» й зібрала загалом 20 медалей. Найурожайнішою виявилася субота — п’ять нагород у «синьо–жовту» скарбничку.

    Нинішній підсумковий доробок — кількісно найскромніший порівняно з попередніми чотирма Іграми, на яких українці виступали самостійною командою. В Атланті, Сіднеї й Афінах наші вигравали по 23 нагороди, в Пекіні — 27.

    Назвати виступ наших спортсменів слабким язик не повертається. Із 204 країн–учасниць на п’єдестал сходили представники 85, і серед них «синьо–жовті» опинилися на 14–й позиції в традиційному заліку нагород і 12–ми — за загальним числом. А скільки було «прикрих» четвертих місць. Утім, «де–юре» регрес очевидний. Та й складно було розраховувати на рекордні олімпійські здобутки в рік, коли більшу частину «спортивних» державних коштів було кинуто на Євро–2012. Залишається сподіватися, що правляча Партія регіонів не наважиться хоча б Олімпіаду записати в «досягнення під своїм патронатом»… >>

  • Лондон, гудбай!

    Інтрига полягала в тому, чи скаже президент МОК Жак Рогге, для якого ця Олімпіада була останньою, що Ігри–2012 стали найкращими в історії. Не сказав. Просто похвалив.

    Так, організація лондонських Ігор не підкачала, й емоції та технології були на висоті, але ж скільки трапилося скандалів із суддівством! Та й порожні місця на аренах змагань виявилися прикрою несподіванкою. >>

  • Чарівне весло Інни

    Розчарування вівторка й середи для українців учора опівдні нарешті змінилося позитивним настроєм — веслувальниця Ін­на Осипенко–Радомська принесла нашій команді першу на Іграх у Лондоні срібну медаль. І це — на 13–й день змагань. Інна — золота призерка Пекіна–2008 в цій самій дисципліні, 500 м на байдарці–одиночці, — мабуть, могла б і в Лондоні розраховувати на «золото». Але надто вже переконливо виглядала її головна суперниця на каналі Ітон Дорні, угорка з українським прізвищем Данута Козак. >>

  • Чарівне весло Інни

    Розчарування вівторка й середи для українців учора опівдні нарешті змінилося позитивним настроєм — веслувальниця Ін­на Осипенко–Радомська принесла нашій команді першу на Іграх у Лондоні срібну медаль. І це — на 13–й день змагань. Інна — золота призерка Пекіна–2008 в цій самій дисципліні, 500 м на байдарці–одиночці, — мабуть, могла б і в Лондоні розраховувати на «золото». Але надто вже переконливо виглядала її головна суперниця на каналі Ітон Дорні, угорка з українським прізвищем Данута Козак. >>