12 цікавих фактів про Ігри-2012

01.08.2012

204 збірні команди беруть участь в Олімпіаді-2012. Це повторення кількісного рекорду Ігор 2008 року в  Пекіні.

Порівняно з попередньою Олімпіадою, розформовано НОК Нідерландських Антильських островів (їх у 2010 році реорганізували у складі Нідерландів, ступінь автономності островів суттєво зменшився).

Нові країни — Косово й Південний Судан — на цих Іграх окремими командами ще не представлені. Тож косовська дзюдоїстка Майлінда Келменді змагатиметься в Лондоні у складі збірної Албанії. А марафонець із Південного Судану Гуор Маріал та представники Нідерландських Антил, зокрема Кюрасао, отримали право виступати під олімпійським прапором як «незалежні олімпійські атлети» (ІОА); загалом їх четверо. Це і є 204-та збірна. До речі, єдина жінка у складі ІОА — Філіпін ван Ангольт, антильська вітрильниця.

 

541 спортсмен представляє на Іграх збірну Великої Британії. У господарів — найбільша за складом команда.

 

1 000 000 гостей і навіть більше прийме Лондон під час ХХХ літніх Олімпійських ігор. За масштабом це друга «масовка» у світі після традиційного хаджу мусульман до Мекки.

 

600 000 доларів коштувала НОКу Великої Британії розробка досить дивного логотипу Олімпіади-2012, якою займалася компанія Wolff Olins.

 

100 000 доларів пообіцяв уряд України кожному нашому спортсменові, який виграє в Лондоні золоту нагороду. За «срібло» дають 70 тисяч, за «бронзу» — 50 тисяч доларів. Такі ж «розцінки» були й на попередніх Іграх.

 

400 грамів важить кожна олімпійська медаль. Ці нагороди — найважчі в історії Олімпіад.

 

553 000 000 фунтів стерлінгів коштує безпека на Олімпійських іграх у Лондоні (858 млн. доларів).

Початково на це передбачалося витратити 282 млн. фунтів.

 

71 рік найстарішому учасникові Олімпіади-2012. Це японський кіннотник Хіроші Хокецу. Він уперше брав участь у літніх Олімпійських іграх ще 1964 року.

 

8 місяць вагітності закінчується для стрільчині з Малайзії Нур Сур’яні Мохаммед Таїбі. За прогнозами лікарів, «найвагітніша» учасниця Олімпіади має народити 2 вересня. «Цікавий стан» представниці армійського спортклубу виявили вже після того, як вона пройшла кваліфікацію на Ігри. У Лондоні Таїбі змагалася 28 липня — у стрільбі з пневматичної гвинтівки на 10 м — і показала 34-й результат серед 56 учасниць.

 

20 000 фунтів стерлінгів — такий штраф чекає на кожного стрікера, якщо він вибіжить в оголеному вигляді на арену олімпійських змагань.

 

0 разів вийде на старт Олімпіади грецька легкоатлетка Параскева Папахрісту. Стрибунку потрійним дискваліфікували за расистські висловлювання у«Твіттері». Параскева пожартувала про надмір африканських іммігрантів у Греції.

 

5 учасниць iз нагоди Олімпіади знову нараховуватиме британська дівоча поп-група Spice Girls, знаменита наприкінці 1990-х — на початку 2000-х років. Вікторія Бекхем, Емма Бантон, Мелані Чісхолм, Мелані Браун та Джері Холлівелл об’єднаються для одного концерту — на церемонії закриття Олімпіади 12 серпня.

 • Зійшовши на 20 п’єдесталів

  У ніч на понеділок за київським часом ХХХ літня Олімпіада стала історією. Під завісу змагань наша команда нарешті «розкочегарилася» й зібрала загалом 20 медалей. Найурожайнішою виявилася субота — п’ять нагород у «синьо–жовту» скарбничку.

  Нинішній підсумковий доробок — кількісно найскромніший порівняно з попередніми чотирма Іграми, на яких українці виступали самостійною командою. В Атланті, Сіднеї й Афінах наші вигравали по 23 нагороди, в Пекіні — 27.

  Назвати виступ наших спортсменів слабким язик не повертається. Із 204 країн–учасниць на п’єдестал сходили представники 85, і серед них «синьо–жовті» опинилися на 14–й позиції в традиційному заліку нагород і 12–ми — за загальним числом. А скільки було «прикрих» четвертих місць. Утім, «де–юре» регрес очевидний. Та й складно було розраховувати на рекордні олімпійські здобутки в рік, коли більшу частину «спортивних» державних коштів було кинуто на Євро–2012. Залишається сподіватися, що правляча Партія регіонів не наважиться хоча б Олімпіаду записати в «досягнення під своїм патронатом»… >>

 • Лондон, гудбай!

  Інтрига полягала в тому, чи скаже президент МОК Жак Рогге, для якого ця Олімпіада була останньою, що Ігри–2012 стали найкращими в історії. Не сказав. Просто похвалив.

  Так, організація лондонських Ігор не підкачала, й емоції та технології були на висоті, але ж скільки трапилося скандалів із суддівством! Та й порожні місця на аренах змагань виявилися прикрою несподіванкою. >>

 • Чарівне весло Інни

  Розчарування вівторка й середи для українців учора опівдні нарешті змінилося позитивним настроєм — веслувальниця Ін­на Осипенко–Радомська принесла нашій команді першу на Іграх у Лондоні срібну медаль. І це — на 13–й день змагань. Інна — золота призерка Пекіна–2008 в цій самій дисципліні, 500 м на байдарці–одиночці, — мабуть, могла б і в Лондоні розраховувати на «золото». Але надто вже переконливо виглядала її головна суперниця на каналі Ітон Дорні, угорка з українським прізвищем Данута Козак. >>

 • Чарівне весло Інни

  Розчарування вівторка й середи для українців учора опівдні нарешті змінилося позитивним настроєм — веслувальниця Ін­на Осипенко–Радомська принесла нашій команді першу на Іграх у Лондоні срібну медаль. І це — на 13–й день змагань. Інна — золота призерка Пекіна–2008 в цій самій дисципліні, 500 м на байдарці–одиночці, — мабуть, могла б і в Лондоні розраховувати на «золото». Але надто вже переконливо виглядала її головна суперниця на каналі Ітон Дорні, угорка з українським прізвищем Данута Козак. >>