24.07.2012

Баскетбол

Збірна України під керівництвом Майка Фрателло посіла друге місце на AeroSvitCup–2012 у Южному.

Півфінали: Україна — Білорусь — 69:61 (Корнієнко — 13), Румунія — Ізраїль — 65:76.

За третє місце: Румунія — Білорусь — 62:84.

Фінал: Україна — Ізраїль — 68:74 (26:21, 17:20, 12:15, 13:18; Буртт (16 + 5 передач), Дроздов (13) — Таюс (17 + 6 підбирань), Пніні (13 + 6 передач)).

MVP турніру став ізраїльтянин Алекс Таюс.

* * *

Чемпіоном Європи серед молоді (хлопці віком до 20 років) стала збірна Литви. Молоді українці посіли 12–те місце поміж 16 учасників дивізіону А. Турнір відбувався у Словенії.

Фінал: Литва — Франція — 50:49. За третє місце: Іспанія — Сербія — 67:66. За 11–те місце: Росія — Україна — 83:63 (19:14, 22:20, 20:13, 22:16; Мішула (14).

* * *

Чемпіон України БК «Донецьк» несподівано опинився під загрозою припинення існування. Команді, як виявилося, просто ніде грати. Палац спорту «Дружба» на наступний сезон повністю «узурпували» хокеїсти «Донбасу». «Мені прямо сказали, що в Донецьку є хокей, і цього цілком достатньо, оскільки сусідство з баскетбольним клубом не вважається доцільним, — сказав у коментарі сайту Basket.com.ua президент «тигрів» Сергій Дядечко. — Все, що мені залишається, — виходити на рівень президента ФБУ і Президента України, розраховуючи на їхню підтримку. Інакше доведеться закрити проект».

* * *

Київський «Будівельник» отримав «уайлд–кард» на участь у другому за силою клубному турніру на континенті — Єврокубка. Українці мають зайняти місце грецького «Паніоніса», що має фінансові труднощі. Нагадаємо, «Будка» в новому сезоні планує всі свої матчі проводити в столичному Палаці спорту.

Теніс

«50–тисячник» у Донецьку виграла 23–річна Весна Долонц — дочка серба й росіянки. Донедавна вона виступала під прапором РФ, і це її перший титул ITF, здобутий під прапором Сербії (загалом — другий).

Остання українка на турнірі — 19–річна харків’янка Еліна Світоліна — вибула у півфіналі, поступившись майбутній переможниці.

Турнір серії ITF у Донецьку (хард, призові — 50 тис. дол.). Чвертьфінали: Кьолер (Португалія, 5) — Главачкова (Чехія, 1) — 6:3, 7:5; Домаховська (Польща, 6) — Кудрявцева (Росія, 3) — 2:6, 6:2, 7:5; Світоліна (Україна, 4) — Іванова (Росія, 8) — 6:0, 6:1; Долонц (Сербія) — Івахненко (Україна) — 6:2, 6:2. Півфінали: Кьолер — Домаховська — 6:2, 6:1; Долонц — Світоліна — 6:1, 7:5. Фінал: Долонц — Кьолер — 6:2, 6:3.

Пари: Людмила Кіченок/Надія Кіченок (Україна, 1) — Валентина Івахненко/Катерина Козлова (Україна, 2) — 6:2, 7:5.

* * *

Турнір серії «АТР челленджер» у Пензі (хард, 50 тис. дол.). Півфінал: Ілля Марченко (Україна) — Костянтин Кравчук (Росія, 3) — 6:7, 6:4, 6:2. Фінал: Марченко — Євген Донськой (Росія, 2) — 7:5, 6:3.

Донеччанин Марченко виграв другий турнір серії «челленджер» у кар’єрі.

«Формула–1»

Другий поспіль етап виграє Фернандо Алонсо, вміло захистивши «поул–позишн». У Хоккенхаймі іспанський пілот «Феррарі» знову все вгадав із «перевзуванням», хоча в день гонки — на відміну від кваліфікації — дощ так і не пішов.

Себастьяна Феттеля вже після фінішу оштрафували на 20 секунд — за те, що 66–му колі, обганяючи Дженсона Баттона, його «Ред булл» повністю виїхав за межі траси.

Льюїс Хемілтон не фінішував, але сота гонка в кар’єрі має запам’ятатися британцеві. Після того як Хем наїхав на уламки аварії Гросжана й Масси, його болід мав технічні проблеми. Заїхавши в бокси, «Макларен» став останнім — «коловим», але примудрився обігнати одного з лідерів — Феттеля — і пресингував Алонсо, вийшовши на 16–те місце.

Чемпіонат світу. 10–­й етап. Гран–­прі Німеччини. Хоккенхайм (306,458 км; 67 кіл)

Залікова десятка: 1. Алонсо («Феррарі») — 1:31.05,862. 2. Баттон («Макларен») — +6,9 сек. 3. Райкконен («Лотус») — +16,4. 4. Кобаясі («Заубер») — +21,9. 5. Феттель («Ред булл») — +23,7. 6. Перес («Заубер») — +27,8. 7. Шумахер («Мерседес») — +28,9. 8. Уеббер («Ред булл») — +46,9. 9. Хюлькенберг («Форс Індія») — +48.1. 10. Росберг («Мерседес») — +48,8.

Загальний залік: Алонсо — 154, Уеббер — 120, Феттель — 110, Райкконен — 98, Хемілтон («Макларен») — 92, Росберг — 76, Баттон — 68, Гросжан («Лотус) — 61, Перес — 47, Кобаясі — 33, Мальдонадо («Уїльямс»), Шумахер — 29...

Кубок конструкторів: «Ред булл» — 230, «Феррарі» — 177, «Макларен» — 160, «Лотус» — 159, «Мерседес» — 105, «Заубер» — 80, «Уїльямс» — 47, «Форс Індія» — 46, «Торо россо» — 6.

Регбі

Збірна України з регбі–7 не змогла пробитися на чемпіонат світу 2013 року, програвши у піфіналі відбору збірній Італії — 7:10 (перший тайм — 7:5).

Водномоторний спорт

У Вишгороді під Києвом другий рік поспіль відбувся етап «Формули–1» на воді — Гран–прі України. За змаганнями моторних човнів в акваторії Київського моря спостерігали десятки тисяч глядачів. Переможцем третього етапу F1H2O в цьому сезоні став фін Самі Селіо, який представляє команду «Мед крок» (Італія), другий — Ахмед Аль–Хамелі з «Абу–Дабі» (ОАЕ), третій — Алекс Карелла («Катар»). У загальному заліку лідирує Аль–Хамелі.Українці в цьому престижному турнірі не змагаються.

Шахи

Переможцем 40–го супертурніру 19–ї категорії в Дортмунді став 19–річний італієць Фабіано Каруана (2775). В останньому турі він обіграв чорними поляка Матеуша Бартеля, а напередодні виграв білими ключову партію в росіянина Володимира Крамника (2799), який досі перемагав на дортмундських турнірах десять разів. Українець Руслан Пономарьов (2726) в останніх турах виграв у німця Густаффсона й розписав нічию з іншим німцем, Фрідманом.

Каруана і росіянин Сергій Карякін набрали по 6 очок, але представник Італії має кращі додаткові показники. Пономарьов — третій із 5,5 бала. Стільки ж — у Крамника, угорця Леко й німця Найдича.

* * *

Василь Іванчук виграв турнір ACP Golden Classic в Амстердамі, набравши 5 очок у 6 партіях. В останньому він за 24 ходи обіграв чорними нашу колишню співвітчизницю Анну Музичук, яка нині виступає за Словенію. Друге місце посів Гата Камський (США) — 4,5.