Цьогоріч утричі більше абітурієнтів оскаржили результати Зовнішнього незалежного оцінювання. За словами директора Українського центру оцінювання якості освіти Ірини Зайцевої, вони отримали 9783 апеляційні заяви від абітурієнтів, незгодних із результатами тестувань (торік апеляційна комісія розглянула 3206 заяв). Найбільше цього року абітурієнти оскаржують результати з української мови та літератури. Дуже багато запитань також, за словами Ірини Зайцевої, виникло щодо тестів з біології. Нині члени комісії зареєстрували 740 апеляційних заяв iз приводу результатів з цього предмета, 694 вже розглянули, 691 результат залишили без змін, 3 підвищили. «До подачі апеляційної заяви з німецької мови в мене було 181,5, а після розгляду — 191,5!» — такий відгук написала на сайті Українського центру оцінювання якості освіти користувач під іменем Марія. А от користувач під ніком Євгеній написав таке (подаємо текст без змін): «Здраствуйте! У мене таке питання, чому по укр–мови та литератури я ответив на 23 правильних вопроса и за твир отримав 4 в суми получаеться 27, а мени поставили 122,5 та я подав апеляцию де написано мало пидстав на розглядання заяви я надеивсь на колидж и тепер прийдеться йти у бурсу вся жизнь пид косяк писля бурси». Цей абітурієнт, мабуть і не підозрює, що з такою грамотністю добре, що він бодай якісь бали набрав! Як зазначає пані Зайцева, буває, що абітурієнту в ході апеляції можуть знизити бал за проходження тесту. Хоча найчастіше апеляційна комісія все залишає без змін.
Стосовно нововведень, запроваджених під час ЗНО у цьому році, то, як зазначає Ірина Зайцева, вони виявилися цілком виправданими. «Завдяки скороченню переліку можливих предметів з п’яти до чотирьох підвищилася явка абітурієнтів», — каже вона. Адже торік 11% абітурієнтів не з’явилися на окремі тести, хоча на них уже були витрачені державні кошти (торік міністр освіти навіть озвучував цифру, що втрати державного бюджету через це склали 865 тисяч гривень). Також Ірина Зайцева додає, що використання металодетекторів дещо удосконалило процедуру тестування. Втім проблема використання мобільних телефонів та інших пристроїв під час ЗНО все ж залишається актуальною. Тож у Міністерстві освіти наразі думатимуть, як ефективніше боротися з цією проблемою.
ДО РЕЧІ
Загалом участь у цьогорічному ЗНО взяли 328 910 абітурієнтів. Але тільки 956 учасників тестування отримали максимально можливий результат із різних предметів — 200 балів. За словами Ірини Зайцевої, найбільше двохсотбальників iз математики — 341, української мови та літератури — 179 та історії України — 134. Загалом, за її словами, їх кількість залишилася приблизно на тому ж рівні, що і в минулі роки.