Чи не найбільше свіжоспечених випускників сьогодні цікавить вступна кампанія. Про її особливості на «прямій лінії» в «Ізвєстіях в Україні» розповів міністр освіти і науки Дмитро Табачник.
Він повідомив, що правила прийому у вищі навчальні заклади не змінилися: як і минулого року, на бакалавра враховуватиметься бал атестата і результати трьох тестів. Як і торік, абітурієнти зможуть подавати документи до п’яти навчальних закладів і не більш як на три спеціальності в кожному з них.
Прийом документів розпочнеться 2–го і триватиме до 31–го липня. Поспішати треба тим, хто під час вступу проходитиме творчі конкурси, — вони зможуть подати документи лише до 17 липня, а хто складатиме вступні іспити, — до 20 липня, а з 21–го до 31–го вони їх здаватимуть. А вже 1 серпня буде оприлюднено перші списки рекомендованих до вступу. Ось тут міністр радить абітурієнтам не дрімати. «Багато хто скаржиться, що не вступили в університет iз вини працівників прийомної комісії, котрі невчасно їм повідомили. Ми самі ковалі свого щастя і не потрібно сидіти, склавши руки, і чекати дзвінка, а своє майбутнє самим брати в руки».
Другий і третій списки будуть оприлюднені, відповідно, 5 та 8 серпня. А вже 11 серпня будуть відомі прізвища тих, хто вступив на державну форму навчання.
До речі, найбільше шансів вступити на державні місця у тих, хто обирає технічні спеціальності. Як повідомив міністр, Україна цьогоріч збільшила держзамовлення саме на технічні спеціальності. На 60 відсотків збільшиться набір металургів, на 30 відсотків — фахівців транспортної (машинобудівної) сфери, на 44 відсотки — авіаційної. Щоб полегшити вступ на ці спеціальності, створено олімпіади і спецкурси, переможці яких при вступі отримають додаткових 20 балів. Що ж до економістів, менеджерів і юристів — на ці спеціальності значно зменшено державне замовлення, адже ринок праці вже ними перенасичений. «Хоча хороших юристів у країні ніколи не забагато», — констатує міністр.
Водночас студенти, які бажають продовжити навчання в магістратурі, здаватимуть два іспити — зі спеціальності та іноземної мови. Щодо останнього — у міністра принципова позиція.«Дискусій на тему необхідності чи непотрібності іспиту з іноземної мови я не буду навіть обговорювати, адже магістр — це не просто перший освітній рівень. І смішно говорити про якість підготовки магістрів, якщо майбутній учений не володіє іноземною», — наголосив Дмитро Табачник. Будемо сподіватися, що під «іноземною» міністр не має на увазі російську мову, яку він так плекає в освіті останнім часом.