В Україні незабаром з'явиться нова «родзинка», яка неодмінно привабить туристів, — транскордонний маршрут, шлях, що відповідатиме подіям, описаним в історичному романі Ярослава Гашека «Пригоди бравого солдата Швейка». Ініціатором відкриття подібної літературної «стежки» стала Львівська обласна державна адміністрація (як відомо, бравий Швейк «ступав» і західноукраїнською землею). «У проекті беруть участь чотири країни, — розповів «УМ» начальник Управління курортів і туризму облдержадміністрації Андрій Клімашевський.— Угорщина та Чехія визначилися зі своїми найвизначнішими місцями, їхні маршрути вже промарковані. Тепер черга за Польщею та Україною». Орієнтовно на місцях Шейкової слави розпізнавальні знаки з'являться наприкінцi цього року. Проте вже й зараз відомо, що простягнеться цей шлях від польсько-українського кордону: через Самбiр, Львів і Сокаль. Планується також видати спеціальний путівник, за яким туристи зможуть зорієнтуватися на місцевості.
За книгою Ярослава Гашека, Швейк після того, як потрапив у австро-угорську армію, побував у багатьох селах усіх чотирьох країн. А закінчилася історія на Галичині, де головний герой потрапив у полон до росіян, так і не встигнувши повоювати. Продовження книги Ярослав Гашек так і не написав, бо невдовзі помер від сухот — о 4-й годині ранку 3 січня 1923 року Гашек підписав свій заповіт, сказав: «Швейк тяжко помирає», — і відвернувся до стіни, а за кілька годин його не стало.
В усьому світі існують клуби друзів Швейка, у багатьох країнах є його музеї та пам'ятники. Є такий пам'ятник і у Львові: два роки тому поруч із кав'ярнею «Віденська кава», у центрі Львова, був встановлений скульптором Сергієм Олешком літературний герой однойменного роману Ярослава Гашека із бронзи — з люлькою і кухлем пива в руках.
До речі, це не єдина задумка Львівської обласної держадміністрації. Управління курортів та туризму планує відкрити туристичні маршрути «Дерев'яний шлях» (дерев'яними церквами Львівщини) та «Замкова спадщина України та Польщі». Щодо останнього проекту, то він має бути масштабним міжнародним маршрутом замками обох країн у рамках святкування Року Польщі в Україні. Щоправда, за словами Андрія Володимировича, на цей проект необхідно багато коштів, тому фінансування його поки що не визначено. У польських фахівців проблема з грошима майже вирішена: на цей проект уже виділено 150 тисяч євро. Що ж до дерев'яних церков, то, на думку пана Андрія, Львівщині є що показати туристам: так, 10 храмів ЮНЕСКО планує взяти під свою охорону, що, безумовно, свідчить про їх історичну цінність.