Гайтана у віночку

04.04.2012
Гайтана у віночку

Гайтана на конкурсі у Баку виступатиме у другому півфіналі під номером 7.

Подробиці підготовки до виступу співачка не розголошує. Відомо лише, що свій хіт Be my guest на сцені Baku Crystall Hall Гайтана виконуватиме у вінку. «Для мене український віночок — це найпрекрасніший жіночний аксесуар, який несе в собі енергію та красу, — коментує співачка. — На Євробачення я повезу з собою цілу колекцію вінків та квітів, які я щиро даруватиму своїм новим європейським друзям».

Перед пісенним конкурсом Гайтана також планує погастролювати за кордоном, аби завоювати увагу європейського глядача. Першими почують Гайтану Нідерланди та Німеччина. До Баку представниця України вирушить 14 травня, а перед тим обіцяє влаштувати прощальну вечірку для друзів, європейських гостей та журналістів. Підготовка до виступу, як розповіли «УМ» у піар–службі Гайтани, триватиме два тижні.

«Це було б неправильно — їхати на конкурс і не розраховувати на перемогу. Звичайно ж, я їду, щоб перемагати», — говорить співачка. Водночас гідними конкурентами вона вважає представниць Італії та Данії. А своїми фаворитами називає представницю Швеції Лорін та Італії — Ніну Зіллі.

Щодо скандального випадку з заявою прес–секретаря партії «Свобода» Юрія Сиротюка, то, як кажуть у Гайтани, «до суду ми не подали, хоча багато хто радив нам це зробити. Утім співачка ніяких вибачень не отримала». До слова, не лише Україна делегує представника нетитульної національності на головний пісенний конкурс Європи. Від Франції на Євробачення їде співачка–індонезійка Анггун. Фаворитка Швейцарії Лорін — iз марокканських берберів. Під прапором Норвегії виступатиме іранець Туджи Кешткар…

Ганна ДАЦЮК

 

А ТИМ ЧАСОМ

Бабусин плагіат

Росія привернула увагу Європейської спільноти самим лише учасником, а точніше — учасницями. Цього року країну представлятимуть «Буранівські бабці» з Удмуртії. З 2008 року гурт виконує відомі хіти «старих» зірок, наприклад, Віктора Цоя або Бориса Гребенщикова у власній обробці. На Євробачення гурт везе танцювальний хіт Party for everybody, написаний для них відомим композитором та продюсером Віктором Дробишем. Щоправда, в мережі вже з’явились звинувачення у плагіаті: інтернет–користувачі вбачають у пісні «Буранівських бабць» подібність із композицією гурту «Калінов Мост», а приспів так узагалі скопійований з хіта французької співачки Інґрід Tu es foutu.

На ці звинувачення «бабусі» наводять дієвий аргумент — відсутність реакції Європейського мовного союзу. Адже при ньому працює певна комісія, що приймає заявки пісень від країн та контролює подібні маніпуляції.

 

МІСЦЕ ДІЇ

Баку будується. Вірмени мовчать

Гаслом Євробачення– 2012 став вираз Light your fire ( «Запали свій вогонь»). Логотипом конкурсу є вогняна квітка. Проте поки що Євробачення 2012 «запалює» політичні та будівельні скандали.

Великого розголосу в медіа набули повідомлення щодо незавершеного будівництва Baku Crystall Hall, де відбуватиметься дійство. Концертна зала ще в січні не була затверджена до експлуатації комісією Євробачення. На даний момент бакинський зал практично готовий, але таке будівництво «галопом» викликає сумніви у міцності даної конструкції. Натомість організатори шоу запевняють, що нова арена є безпечною та буде завершена у встановлені строки. Більше того, керівництво консультативної групи Євробачення обіцяє не лише нову арену, а й нову концепцію шоу, що перевершить минулорічний конкурс у Дюссельдорфі.

Концертний комплекс розрахований на 23 тисячі глядачів. Ще 16 тисяч глядачів зможуть спо­стерігати за пісенним конкурсом з моніторів, що будуть встановлені на площі Державного прапора біля Baku Crystall Hall.

У стінах «Кришталевої зали» Баку цього року не побуває хіба що представник Вірменії. Конфлікт має винятково політичне забарвлення. Громадське телебачення Вірменії виступило з заявою на адресу Європейського мовного союзу про те, що їхня країна не відправлятиме конкурсанта до Азербайджану. В офіційному звернені було вказано, що таке рішення було прийняте після заяви президента Азербайджану Ілхама Алієва про забезпечення безпеки для всіх конкурсантів Євробачення. Зокрема, президент зробив виняток для Вірменії, зазначивши, що ворогами номер один для його країни є «вірмени, розсіяні по всьому світу». Єреван, природно, відреагував відмовою посилати свого співка в країну, яка не гарантує йому безпеку.

  • Знайти «скриньку», де захована ваша пісня

    Усе життя я соромилась співати. І на те були всі підстави: відчувала, що неправильно відтворюю мелодію, голос здавався якимсь «глухим», нецікавим. Але парадокс у тому, що з дитинства саме спів надзвичайно вабив мене: весь вільний час я слухала музику. Можливо, та любов передалася від тата. Він самостійно вивчився грі на декількох народних інструментах, завжди натхненно співав у колі друзів. >>

  • Гімн як літургія, марш і романтика

    Ось уже півтора місяця найпопулярнішим музичним хітом в Україні є Державний Гімн. Ще ніколи не звучав він так часто і так масово. Його виконанням були позначені трагічні передранкові години 30 листопада та драматична ніч 11 грудня. Він палко лунав із вуст кожного, хто приходив на Майдан. З ним зустрічали Новий рік півмільйона українців. >>

  • Паливо революції

    Раніше, ще до середини грудня, на Майдані раніше суворо дотримувалися традиції щогодини співати «Ще не вмерла». Чоловіки знімали шапки і разом із жінками прикладали руки до серця, виконуючи Гімн України. Новий закон Майдану всім настільки сподобався, що заради виконання Гімну переривалася будь–яка робота, розмова, дискусія. >>

  • Ведмідь на вухо наступив, та співати будеш

    У Японії, коли дитина йде до школи, вона знає 300 народних пісень. В Україні навіть не кожен студент може підтримати своїм голосом співочу компанію. У школах на «народознавство», де б мали вчити звичаї та обрядові пісні, виділяється одна година на тиждень, і то не всі вчителі ставлять перед собою мету розспівати молоде покоління. >>

  • Вояки з гітарами

    Для тих, хто не сприймає фольклор у чистому вигляді, музиканти подають етномузику у сучасних обробках. Буває, слухаєш якусь рок–ватагу з роззявленим ротом від захоплення, і навіть не підозрюєш, що цю пісню музиканти привезли з експедиції з Полтавщини чи Карпат. >>

  • «Вопіющі» 26 років

    Здається, лише ці корифеї українського рок–панку знають, що таке справжні «танці». У далекому 1987 році квартет молодих зухвалих хлопців уперше вийшов на фестивальну сцену Київського року–клубу і зіграв так, неначе знав, що на наступну чверть століття місце легенд українського року вже їм забезпечено. >>