Зе-стратегія воєнних помилок: ризики і загрози, з якими Україна почала 2025 рік
З чим, окрім інавгурації президента США Дональда Трампа, почали ми новий рік? >>
Опозиція блокує трибуну перед розглядом можливої здачі ГТС. (Фото Укрінформ.)
Учора по обіді депутати від Блоку Тимошенко заблокували трибуну Верховної Ради. Так вони робили вже не раз перед оголошенням до розгляду законопроекту про газотранспортну систему (нагадаємо, уряд планує дозволити відчужувати ГТС, у чому вбачається можливість передати нашу газову «трубу» Росії). Однак учора це питання таки розглянули й проголосували. Хоча неясність усе одно залишилася.
БЮТівці оточили трибуну і скандували «Банду геть!» та «Не дамо здати інтереси України!» Хтозна, якими були мотиви уряду, але Кабмін таки зняв свій законопроект. Після погоджувальної наради депутати ухвалила за основу інший проект закону про ГТС — щодо реорганізації НАК «Нафтогаз України», яким заборонено приватизацію газотранспортної системи, а також фіксується заборона порушувати справу про банкрутство НАК та її дочірніх підприємств.
Показові результати голосування за проект, автором якого є «НУНСівець» Кармазін: Партія регіонів — 188 «за», Блок Тимошенко — 0, «НУНС» — 2, Компартія — 0, Народна партія Литвина — 18, «Реформи заради майбутнього» — 18, позафракційні — 10.
Разом — 237. Як видно, проект опозиціонера підтримали тільки провладні депутати.
Але йдеться лише про прийняття закону за основу. «Суть пропозиції зводилася до того, щоб законопроект був проголосований у цілому, за аналогією із законом про вибори, коли ніхто нікому не довіряв, але досягли консенсусу, і прийняли закон одразу в двох читаннях», — сказав на брифінгу Юрій Кармазін. Головуючий Адам Мартинюк не погодився зробити перерву на консультації з приводу голосування в цілому. Надалі ж, за словами автора, у проект цілком можуть внести поправки, які нівелюють його зміст щодо неможливості приватизації ГТС. При цьому «НУНСівець» Андрій Парубій назвав і проект Кармазіна «ганебним», зазначивши, що там є лазівки для приватизації «труби» іноземними компаніями.
Учора Рада прийняла до відома звіт тимчасової слідчої комісії щодо підписання газових угод між НАК «Нафтогаз» та «Газпромом» у часи прем’єрства Юлії Тимошенко в 2009 році. За звіт, презентований головою ТСК Інною Богословською (ПР), проголосували 266 депутатів із більшості.
У постанові стверджується, що «в діях Прем’єра Тимошенко вбачаються ознаки кримінальних злочинів та особиста залежність і зацікавленість, які виходять за рамки перевищення влади та службових повноважень, в яких Тимошенко визнана винною судом… Є ознаки державної зради...»
Коли Богословська виступала з доповіддю, депутати від БЮТ та частини «НУНС» скандували «Брехуха!» «Регіоналка» назвала таку поведінку «дикунством»: «Ви поводитесь, як необільшовики».
БЮТівці з’ясували, що один із голосів за затвердження звіту комісії належить членові їхньої фракції Сергію Кошину. Його можуть виключити з БЮТ.
З чим, окрім інавгурації президента США Дональда Трампа, почали ми новий рік? >>
Дональда Трампа привітав російський лідер володимир путін зі вступом на посаду президента США і заявив, що готовий до діалогу щодо війни рф проти України. >>
Майк Волтц, який стане радником новообраного президента США Дональда Трампа одразу після інавгурації, озвучив три «ключові частини» плану Білого дому щодо припинення війни росії проти України. >>
У неділю, 19 січня, президент Володимир Зеленський підписав указ, який надає силу рішенню РНБО про санкції щодо пропагандистів, які працюють на Росію, а також позбавив державних нагород низку проросійських діячів. >>
Служба безпеки та ДБР задокументували нові факти підривної діяльності колишнього народного депутата України, який переховується за кордоном та публічно виправдовує збройну агресію рф. >>
Скориставшись підробленим висновком військово-лікарської комісії колишній керівник КП "Київський метрополітен" незаконно виїхав з України. >>