У розшуку горобець хатній: кількість маленьких пташок помітно скоротилася у містах
Чи знали ви, що в нас є Українське товариство охорони птахів? >>
Українська народна казка «Сірко», вдало трансформована в мультиплікаційний фільм Едуардом Назаровим, очолила рейтинг, до якого ввійшла сотня найкращих аніме, створених колись у Радянському Союзі. Мультик не тільки став улюбленим серед малечі, а й розлетівся на цитати в дорослих прихильників анімаційного кіно. Режисер шедевру про пса і вовка, якi непогано погуляли на українському весіллі, отримав спеціальний приз XVII фестивалю анімаційного кіно в Суздалі, де й було оголошено Золоту сотню російської анімації.
Друге місце в цьому списку дісталося «Їжачку в тумані» Юрія Норштейна, який, до того ж, у 2003 році назвали кращим фільмом усіх часів і народів, а третє — «Вінні Пуху» Федора Хитрука.
До рейтингу також потрапили «Червоненька квіточка», «Малюк і Карлсон», «Падав торішній сніг», «Умка», «Бременські музиканти», «Мауглі», «Ну, постривай!», «Пластилінова ворона», «Троє з Простоквашино» та інші стрічки, на яких свого часу виросло не одне покоління маленьких у глядачів. Прикметно, що жодної сучасної стрічки, наприклад з епопеї про трьох богатирів, у топ–переліку немає.
Рейтинг, який укладало журі у складі ста режисерів, художників i критиків, приурочили до сторіччя російського мультиплікаційного кіно. Цю дату наші сусіди святкуватимуть 26 квітня — саме цього дня 1912 року «Кіноательє Олександра Ханжонкова» запросило гостей на показ лялькової стрічки «Прекрасна Люканіда, або Війна вусачів iз рогачами» Владислава Старевича.
Чи знали ви, що в нас є Українське товариство охорони птахів? >>
Леонардо Ді Капріо — один із найвидатніших акторів нашого часу. >>
Фінал Дитячого Євробачення відбувся у суботу, 16 листопада й перемогу здобула Грузія. >>
На аукціоні Sotheby's в Гонконгу картину американського експресіоніста Марка Ротко "Без назви (Жовтий і синій)" продали за 32,5 млн доларів. >>