VII Міжнародна спеціалізована виставка «ІНМЕД-2004», яку урочисто відкрив міністр охорони здоров'я України Андрій Підаєв, присвячена Дню медичного працівника, який відзначатимуть завтра. Експонати — різноманітне модерне приладдя як для медиків, так і для пересічного громадянина. Широкий спектр необхідних для сучасної медицини «обладунків», починаючи зі звичайнісінької стерильної вати і закінчуючи надсучасними лабораторними методиками та технологіями, а також новітнє діагностичне обладнання, передові розробки для офтальмології, стоматології, препарати різних фармацевтичних компаній представили розробники з Харкова, Луганська, Кіровограда, Сум, Білої Церкви та інших регіонів України.
Прикладом хайтеківської технології є прилад «Успіх» для моніторингового спостереження стану пацієнтів за багатьма параметрами життєдіяльності при різних патологіях. Ця багатофункціональна система, винайдена у Харківському інституті неврології, психіатрії та наркології АМН України, є абсолютною новинкою в Україні й за кордоном. Вона дозволяє протягом трьох хвилин зробити високоточний клінічний аналіз крові та 76 інших параметрів життєдіяльності людини. Цікаво, що при цьому не потрібно здавати кров на аналіз, тому можна уникнути нудних виснажливих відвідувань лабораторій районних лікарень. За допомогою приладу лікар може моментально побачити основні відхилення у здоров'ї пацієнта і виявити на ранніх етапах, наприклад, цукровий діабет. Винаходом дуже зацікавились медики Німеччини, Канади, Італії, Росії, проте виробники поки що не спішать постачати його іноземним лікарням. А у нашій країні приладом уже користуються у Києві, Харкові, Нікополі та Трускавці.
Вагоме місце на виставці належить київській фірмі «Ютас», яка спеціалізується на розробці та виготовленні прогресивних систем й апаратів для функціональної діагностики. Продукція компанії завдяки компактності і багатофункціональності змінює уявлення про традиційні методи електрокардіограми, вимірювання артеріального тиску, температури тіла, частоти дихання та цілодобового моніторингу безпеки здоров'я пацієнта. На сьогодні устаткування столичного виробника практично витіснило з внутрішнього ринку України прилади зарубіжних фірм.
Рентгено-флюорографічний кабінет на колесах продемонструвало виробниче підприємство «Квант». На основі автобуса «Богдан-А901» розробники створили справжню пересувну медичну лабораторію, яка відкриває нові можливості перед сучасною медициною. А саме: швидко і в комплексі здійснювати обстеження пацієнта на відстані понад 500 кілометрів від лікарні, а після оперативного отримання результатів у разі необхідності встановлювати телекомунікаційний зв'язок із базовим лікувальним закладом.
Гості виставки переконалися, якої високої якості обладнання у необхідному асортименті та обсягах уже сьогодні виготовляють в Україні. Лишень шкода, що пересічний громадянин держави навряд чи зможе підлікуватися за допомогою високотехнологічного устаткування. На його закупівлю у держави, як завше, не вистачає коштів. Тому більшість вітчизняних товаровиробників змушені продавати свою висококласну продукцію у приватні медичні установи України або ж за кордон.
Наталя ШУМАК.