Зе-стратегія воєнних помилок: ризики і загрози, з якими Україна почала 2025 рік
З чим, окрім інавгурації президента США Дональда Трампа, почали ми новий рік? >>
Віктор Янукович на зустрічі з Хілларі Клінтон. (Фото Рейтер.)
Січнева поїздка Президента України в Давос змусила оглядачів говорити про те, що Віктора Януковича тримають у міжнародній ізоляції. Ще б пак: графік зустрічей глави держави з учасниками бізнесфоруму у Швейцарії був аж надто куцим. Із польським та азербайджанським колегами можна без проблем зустрітися і в будьякому іншому місці, а справді впливові західні лідери Януковича в Давосі проігнорували. Тиждень по тому Віктор Федорович спробував поліпшити картину під час поїздки в Мюнхен на 48му конференцію з питань політики безпеки — зокрема, за рахунок зустрічі з державним секретарем США Хілларі Клінтон. Поширюючи фотозвіт із цих переговорів, пресслужба Банкової вочевидь прагнула заявити про «дипломатичний прорив». Але цю бесіду навряд чи назвеш для Януковича приємною.
Лейтмотивом мюнхенських заяв Президента стали нарікання на скрутне становище України у зв’язку з газовими проблемами. «Ми зіштовхнулися з викликом, з яким навряд чи зараз зіштовхується будьяка інша європейська країна. Згідно з украй невигідним для нас контрактом, Україна сьогодні повинна платити непомірно високу й економічно не обґрунтовану ціну за газ у 516 доларів США за тисячу кубометрів. При цьому ми повинні закуповувати удвічі більше палива, ніж нам потрібно», — цитує главу держави відомча пресслужба.
У своєму виступі Президент висловив низку зауважень на адресу Росії. Зокрема, з приводу будівництва «так званих альтернативних маршрутів». «При імплементації енергетичних проектів визначальними повинні бути економічна доцільність і дотримання екологічних вимог, а не політичні інтереси окремих держав», — наголосив Янукович. Він порівняв виклики енергетичної безпеки з воєнними й зауважив, що в цьому контексті йдеться «про зобов’язання держав не зміцнювати свою безпеку за рахунок безпеки інших».
Віктор Янукович заявив, що задля досягнення балансу між Україною, Росією та Євросоюзом офіційний Київ готовий іти на створення газотранспортного консорціуму. В інтерв’ю німецькій пресі Янукович відзначив, що розподіл активів міг відбутися за такою схемою: Росія та ЄС — по 33%, Україна — 34%.
Тема ув’язнення Тимошенко — як же «на Європі» без цього? Глава Держдепу Хілларі Клінтон заявила, що США стурбовані вибірковим застосуванням правосуддя в Україні, й закликала Київ знайти спосіб для звільнення ексПрем’єрміністра. У свою чергу, Янукович укотре повторив, що покарання Тимошенко пов’язане з суворим законодавством, яке, не виключено, треба міняти. Він також запевнив пані Клінтон, що українська сторона не проти обстеження Тимошенко іноземними медиками.
Розмовляючи з журналістами, Янукович поскаржився, що процес євроінтеграції України пов’язали зі «справою Тимошенко». «У мене є всі моральні підстави сказати: все, що ми робимо зараз, є ефективною роботою, і єдиною перешкодою на цьому шляху в нас стало питання ексПрем’єрміністра Юлії Тимошенко», — визнав Янукович.
З чим, окрім інавгурації президента США Дональда Трампа, почали ми новий рік? >>
Майк Волтц, який стане радником новообраного президента США Дональда Трампа одразу після інавгурації, озвучив три «ключові частини» плану Білого дому щодо припинення війни росії проти України. >>
У неділю, 19 січня, президент Володимир Зеленський підписав указ, який надає силу рішенню РНБО про санкції щодо пропагандистів, які працюють на Росію, а також позбавив державних нагород низку проросійських діячів. >>
Служба безпеки та ДБР задокументували нові факти підривної діяльності колишнього народного депутата України, який переховується за кордоном та публічно виправдовує збройну агресію рф. >>
Скориставшись підробленим висновком військово-лікарської комісії колишній керівник КП "Київський метрополітен" незаконно виїхав з України. >>
Минулого тижня відбулося 25-те засідання Контактної групи з оборони України. >>