Позавчора один із головних нафтопроводів на півночі Іраку був пошкоджений в результаті сильного вибуху. Спроби погасити пожежу тривали всю ніч iз вівторка на середу. «Ймовірно, що це був акт саботажу», — повідомив журналістам представник Північної нафтової компанії Іраку. Інцидент стався на нафтовому родовищі Дісі за 50 кілометрів на захід від міста Кіркук. За кілька годин до цього саботажники висадили в повітря частину нафтопроводу поблизу портового міста Басра на півдні Іраку. З огляду на все частіші акти саботажу на нафтопроводах і їх збіг у часі, можна зробити висновок, що йдеться про координовані дії саботажників на території всієї країни.
Міністр нафтової промисловості Іраку Тамер Аббас Гадбан визнав, що останні вибухи, особливо інцидент поблизу Басри, завдали серйозного удару по експортних можливостях Іраку. Експерти вважають, що добовий експорт іракської нафти зменшиться на один мільйон барелів у порівнянні з теперішніми 1,85 млн. барелів. Деякі іракські фірми визнали, що взагалі припинили експорт нафти. Нафта є головним, якщо не єдиним, джерелом валютних надходжень Іраку, тому вороги нової влади б'ють по найболючішому місцю і намагаються таким чином зірвати заплановану на 30 червня передачу влади від окупаційної адміністрації іракцям. Минулого тижня новий голова уряду Іраку Іяд Алаві повідомив, що впродовж останніх семи місяців на нафтопроводах країни було здійснено 130 актів саботажу, які обернулися для державної скарбниці збитками в 200 млн. доларів. Повідомлення про теракти на іракських нафтопроводах негайно спричинили стрибок цін на нафту на світових біржах приблизно на один долар за барель. Щоправда, паніка тривала недовго і на закінчення торгів у вівторок у Нью-Йорку ціна бареля нафти становила 37,19 долара і була навіть на 40 центів нижчою у порівнянні з понеділком. У Лондоні у вівторок торги закінчилися на рівні 35,29 долара за барель, що також на 20 центів нижче у порівнянні з понеділком. Навіть біржі починають сприймати тероризм як буденне явище.
Противники нового режиму також продовжують полювання на високих функціонерів нової іракської адміністрації. Учора був вбитий перед своїм будинком голова служби безпеки нафтових родовищ навколо міста Кіркук Газі аль-Талабані, повідомила агенція «Франс Пресс». Сенсацією стало рішення Пентагону про призначення новим головнокомандуючим американськими військами в Іраку генерала Джорджа Кейсі. Він замінить на цій посаді генерала Рікардо Санчеса, якого провідні американські ЗМІ звинуватили в тому, що він особисто віддавав накази про знущання та тортури над в'язнями «Абу Грайб» поблизу Багдада. Генерал Джордж Кейсі до цього призначення займав посаду заступника голови штабу сухопутних військ США.