За 20 років спеціалісти Центру слухової реабілітації «Аврора» допомогли більше 50 тисячам своїх пацієнтів (серед яких є навіть новонароджені та люди дуже похилого віку) повернути слух. Першим етапом комплексної допомоги людям iз порушенням слуху є точна діагностика слуху, від результатів якої залежить вибір можливих способів лікування або компенсації порушень слуху. Ми попросили Наталію Баліну — лікаря–аудіолога, отоларинголога, сурдолога вищої категорії Центру «Аврора» відповісти на наші запитання.
«У мене з’явився шум у вухах і це мені заважає в роботі. До якого лікаря мені звернутися?»
Сергій, м. Київ
— Суб’єктивний патологічний шум чує тільки сам пацієнт. У цьому випадку він є ознакою патології середнього або внутрішнього вуха (сенсоневральна приглухуватість, секреторний, гострий або хронічний отит, тубоотит, отосклероз, хвороба Меньєра), але може виникати і при гіпертонічній хворобі, зниженні кров’яного тиску, атеросклерозі судин головного мозку, остеохондрозі шийного відділу хребта, запальних захворюваннях і пухлинах головного мозку.
Для діагностики і встановлення причини виникнення шуму необхідно провести спеціальні обстеження слуху: імпедансометрію — визначення стану середнього вуха, реєстрацію отоакустичної емісії, суб’єктивну аудіометрію, реєстрацію слухових викликаних потенціалів — визначення стану завитку, слухового нерва, слухової кори головного мозку.
Виникнення шуму у вухах під час лікування антибіотиками, що мають ототоксичну дію, або в осіб, що працюють в умовах сильного шуму і вібрації, може бути передвісником початку сенсоневральної втрати слуху, а однобічний шум або однобічне зниження слуху — першою ознакою невриноми кохлеовестибулярного нерва.
При перших проявах шуму у вухах необхідно негайно звернутися до лікаря аудіолога (сурдолога). На ранніх стадіях такі хвороби можуть бути виліковними.
«Нашому синові чотири роки. Він не розмовляє (почав говорити у 2 роки, але потім припинив), і лікарі припускають, що він недочуває. Синочок дуже гіперактивний. Аудіограму в Чернігові зробити не вдалося. Ми плануємо провести комплексне обстеження слуху дитини. Чи можна в Центрі «Аврора» це зробити за один день? Які обстеження треба пройти?»
Оксана, м. Бахмач.
— Для обстеження слуху у дітей ми використовуємо об’єктивні методи,які застосовують в сучасних клініках Європи та США. Ці методи дозволяють діагностувати стан слуху навіть у новонароджених. Обстеження слуху у дітей, як правило, проводиться під час сну, тому ми можемо обстежити навіть гіперактивних дітей. Для оцінки стану слуху ми робимо імпедансометрію, дослідження функції волоскових клітин завитку (отоакустична емісія) і об’єктивну комп’ютерну аудіометрію (реєстрація коротколатентних викликаних потенціалів). Залежно від стану слуху у дитини та його розвитку лікар–аудіолог може призначити додаткову умовно–рефлекторну, ігрову, суб’єктивну аудіометрію. Лише провівши повний комплекс досліджень, можна точно сказати, як чує Ваша дитина. Тривалість обстеження 1—2 дні.
Запис на медичний прийом:
04210, м. Київ, проспект Героїв Сталінграда, 20;
тел.: (044) 467–30–60, (050) 382–41–95
www.aurora.ua e–mail: [email protected]