Уперше в історії Китаю кількість міського населення перевищила кількість сільського. Такі дані оприлюднило Державне статистичне управління КНР, яке публікує низку звітів про стан справ у найбільш заселеній країні світу. Згідно з цією статистикою, впродовж минулого року городян у Китаї стало більше на 21 мільйон осіб. На початок 2012–го у містах мешкало 690,56 мільйона китайців, що становить 51,27% від усього населення Піднебесної. Натомість кількість сільських мешканців скоротилася до 656,56 мільйона. Загалом, населення Китаю за минулий рік зросло на 6 мільйонів 440 тисяч і на початок цього року становило 1,34 мільярда осіб. Із них близько мільярда — люди працездатного віку, від 15 до 64 років.
Відтік сільського населення до міст пояснюється просто: середня річна зарплата мешканця мегаполісу минулого року становила 21 810 юанів (3 434 долари США), тоді як селянин у середньому заробляв 6 977 юанів. Втім, як повідомив на прес–конференції у Пекіні начальник Держстатуправління КНР Ма Цзяньтан, останнім часом можна відзначити слабку тенденцію до вирівнювання доходів городян і селян: міські мешканці за минулий рік стали заробляти більше на 8,4%, а селяни — на 11,4%. При цьому інфляція в Китаї перевищила запланований рівень у 4% і на кінець 2011 року становила 5,4%.
Китай залишається однією з найпривабливіших для закордонних інвесторів країн світу. За минулий рік обсяг прямих закордонних інвестицій становив 116 мільярдів доларів, що на 9,72% перевищує обсяг інвестицій 2010 року. Такі дані наводить міністерство торгівлі КНР.
Обсяги промислового виробництва в Піднебесній, де розташовують свої заводи дедалі більше міжнародних компаній, постійно зростають. Водночас за минулий рік це зростання було меншим, ніж у 2010–му, — лише близько 14%. Як зазначають експерти, спад стався за рахунок сповільнення зростання темпів виробництва. Яке, з огляду на кризу у США та Європі (звідки надходить переважна частина замовлень), триватиме й надалі.