Запливи для зростання: на зимовому ЧС українські плавці оновили національні рекорди, але залишилися без нагород
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Ларcсон пiрнає — гол забиває. (Фото РЕЙТЕР.)
Оглядаючи розклад сил у групі С, фахівці перед стартом зазвичай відводили роль фаворита збірній Італії, довіряючи право поборотися за другу путівку до чвертьфіналу командам Данії та Швеції. Проте, спостерігаючи за позавчорашнім матчем данців з італійцями, іноді складалося враження, що саме команда з Апеннін мріє здобути заповітну нічию. Насправді ж, мабуть, просто давно вже треба звикнути до стилю гри італійців: рідко хто скаже, що вони показують видовищний футбол, проте результати команди з півдня Європи свідчать самі за себе. Відомо, що козир італійців — міцний захист, стримування атак суперника, а висококласні атакуючі гравці класу Вієрі й Тотті, дочекавшись свого моменту, мають знаходити дiрки в захисті суперника та використовувати його слабкості й помилки. Іншими словами, це «катеначчо» можна охарактеризувати спроможністю витискати максимум із ситуації. Щодо гри в атаці «першим номером», то тренер Джованні Траппатоні перед початком Євро навіть скаржився на відсутність у складі зірок на кшталт міланських легіонерів Кака й Шевченка.
Скандинави ж на милість жодного з противників здаватися не будуть ніколи. Часом складається враження, що, вдягаючи футболки збірної, вони згадують своїх войовничих предків — вікінгів. У звітному матчі саме данці більшу частину ігрового часу володіли територіальною перевагою (володіння м'ячем сягало 63 відсоткiв часу), отже, можна сказати, що кожна команда грала у свій футбол. Лише під кінець першого тайму виникли справжні гольові моменти. На два постріли з близької відстані Дель П'єро й «вільного художника» Тотті воротар данців Соренсен фантастично реагує, а в атаці-відповіді Йоргенсен примушує Буффона показати свою майстерність.
Дещо нудна гра першого тайму змінилася по перерві. Активніше почали діяти італійці, але ні вихід Дзамбротти сам на сам із Соренсенем, ні удари Вієрі з меж штрафного, ні дальні постріли Тотті рахунок на табло не змінили. Гравці «Скуадри адзурри» виглядали втомленими, можливо, давалася взнаки португальська спека (34 градуси). Данська ж команда здалася більш зіграною — її гравці ще кілька разів небезпечно турбували Буффона, проте Хельвегу, Данієлю й Нікласу Єнсенам (з 68-ї хвилини у данців на полі біло аж троє Єнсенів!) та Санду відкрити рахунок не вдалося. Просто в цей день кращими на полі були воротарі.
У доданий час в іспанського рефері були всі підстави, аби вилучити капітана італійців Франческо Тотті за навмисний стрибок у ногу Хенріксена, проте Гонсалес обмежився жовтою карткою.
З 11 матчів між шведами й болгарами лише два виявилися переможними для колишньої соціалістичної республіки, причому востаннє балканці вигравали ще в 1968 році. На чемпіонаті світу 1994 року в поєдинку за третє місце скандинави розтрощили суперників з рахунком 4:0. Цього разу багато хто в Болгарії обіцяв шведам реванш, а, враховуючи надто малу довжину лави запасних команди Пламена Маркова та дії нинішнього стовпа оборони «біло-зелено-червоних» — захисника донецького «Шахтаря» Предрага Пажина, — прогнозисти не поспішали погоджуватися з «шапкозакидацькими» настроями. До того ж відмовився грати за збірну ветеран команди, півзахисник Радостін Кишишев, — образився на те, що в нього відібрали капітанську пов'язку.
Якби болгари знали, чим усе закінчиться на цей раз, краще б вони на поле не виходили. Або ж Маркову слід було кардинально змінити тактичну схему. Адже все розпочиналося доволі непогано для наших сусідів: перший тайм вони відіграли в хорошому темпі на рівних зі шведами, небезпечно атакували, завдавали непоганих ударів. Попереду були активними Янкович та зірковий Бербатов із «Байєра», на лівому фланзі швидко бігав Мартін Петров («Вольфсбург»). На правій бровці діяв київський динамівець Георгій Пеєв, який завдав у першій половині зустрічі два удари по воротах Ісакссона. А Пажин вражав передусім перемотаними пластирем зап'ястками та заклеєними вухами — «на Європі», на відміну від першості України, золоті прикраси в грі носити напоказ заборонено.
А взнаки далися вищий клас гравців шведської команди і їхня організованість. Спочатку болгарський захист помилився зі створенням офсайду, нападаючий «Аякса» Ібрагімович прорвався правим флангом і віддав пас на Люнгберга, якому лишалося лише послати м'яч у порожні ворота. До речі, забігаючи наперед, після схожої помилки балканців було забито й п'ятий гол. Але це було вже в «ендшпілі». А по перерві болгари спробували натиснути на шведський захист, мали територіальну й ігрову перевагу, проте самі виявилися не готовими до запропонованого темпу і контратак суперника. Ветеран Хенрік Ларссон, який залишає «Селтік» і бажає грати в «Барселоні», двічі відзначився у швидких атаках після флангових прострілів Едмана й Свенссона. Гольову фієсту продовжили Ібрагімович з сумнівного пенальті, призначеного за фол проти Люнгберга на лінії штрафного, і вже в доданий час — форвард «Астон Вілли» Ольбек, який замінив Ібрагімовича. Майстерності гравців болгарської збірної не вистачило навіть на те, щоб відповісти хоча б одним голом, хоча моменти для цього були. І це при тому, що, здавалося, 39 градусів вище нуля мали б краще переносити південні болгари, нiж північні шведи.
Зауважимо, що в перших шести зустрічах Євро-2004 командам чотири рази вдавалося відзначитися у доданий арбітром час. А фаворитами в цій групі стали шведи...
Данія — Італія — 0:0
14 червня. Гімараєш. 19 595 глядачів
Суддя — Гонсалес (Іспанія)
Данія: Соренсен, Хельвег, Хенріксен, Лаурсен, Д. Єнсен, Н. Єнсен, Поульсен (Пріске, 76), Йоргенсен (Перес, 73), Роммедаль, Томассон, Санд (К. Єнсен, 68)
Італія: Буффон, Пануччі, Каннаваро, Неста, Дзамбротта, Дзанетті (Гаттузо, 57), Перотта, Каморанезі (Фіоре, 67), Дель П'єро (Кассано, 64), Тотті, Вієрі
Попередження: Томассон, 29 — Каннаваро, 62; Кассано, 69; Гаттузо, 81; Тотті, 90
Швеція — Болгарія — 5:0
14 червня. Ліссабон. 45 000 глядачів
Суддя — Райлі (Англія)
Швеція: Ісакссон, Лучич (Вільгельмссон, 40), Меллберг, Едман, Ліндерот, М. Нільссон, А. Свенссон (Кальстрьом, 77), А. Якобссон, Люнгберг, Ібрагимович (Ольбек, 81), Ларссон
Болгарія: Здравков, Іванов, Пажин, Кирилов, Петков, Пеєв, Христов, С. Петров, М. Петров (Лазаров, 84), Янкович (Димитров, 62), Бербатов (Манчев, 76)
Голи: Юнгберг, 32; Ларссон, 57, 58; Ібрагимович, 78 (пен.); Ольбек, 90+1
Попередження: Ліндерот, 52; Ібрагимович, 65 — Петков, 18; Кирилов, 22; Янкович, 23; Іванов, 70
Керівництво збірної Росії вивело зі складу команди півзахисника Олександра Мостового. 35-річного ветерана, півзахисника іспанської «Сельти», таким чином покарано за «несвоєчасні й неетичні» висловлювання на адресу тренерського штабу, в яких він засудив методи тренувань росіян.
Учора вранці в Албуфейре близько 200 футбольних хуліганів влаштувала бійки — спочатку між собою, а після втручання поліції — і з силами правопорядку. Більша частина горе-фанів — громадяни Великої Британії, проте серед 12 арештованих виявилось по одному представнику Португалії й Росії.
Півзахисник італійської команди Франческо Тотті заявив, що кращу гру проти команди Данії йому завадили показати... бутси, в яких він натер на нозі два мозолі.
Воротар збірної Франції Фаб'єн Бартез заявив, що відбив пенальті у виконанні капітана англійців Девіда Бекхема не випадково, адже напередодні матчу проглянув кілька відеозаписів і знав, куди зазвичай зірка «Реалу» спрямовує м'яч.
Штрафний удар, яким Зідан зрівняв рахунок у матчі зі збірною Англії, був призначений за грубий фол Еміля Хескі проти Клода Макелеле. Лікарі не виключають, що через проблеми з ключицею, які виникли у півзахисника «Челсі», чорношкірий француз більше не з'явиться на полях Євро-2004.
Вочевидь, після перемоги збірної Швеції в матчі проти болгар (5:0) шведський народ мав би влаштувати... оргію. Адже, як повідомляє «Рейтер», у результаті опитування громадської думки в цій скандинавській країні 30 відсотків респондентів заявили, що перемога національної команди піднімає сексуальну активність. Приблизно така ж кількість опитаних висловила думку, що у випадку поразки збірної чоловіки... перестануть займатися сексом.
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Підбивати у футболі наприкінці року підсумки роботи подобається далеко не всім, адже, серед іншого, оцінювати доводиться лише половину зіграного сезону, відтак і оцінки часто носять половинчастий характер. >>
Після перемоги навесні на чемпіонаті світу в дивізіоні IB українська хокейна збірна у серпні-вересні спробувала відібратись на Олімпіаду-2026. >>
Футболіст збірної України Михайло Мудрик, який наразі грає за лондонський Челсі підтвердив, що його проба на допінг виявилася позитивною. >>
Statbet — це спортивний портал, який пропонує не лише актуальні новини, але й глибокий аналіз подій та розширену статистику. >>
Григорій Козловський очолив ФК «Рух» у незвичному хокейному матчі з «Шахтарем». Козловський став MVP матчу, забивши 8 голів >>