Інший погляд: про воєнний альбом Андрія Котлярчука «Звільнена Київщина»
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Тарас і Богдан Постнікови та ансамбль «Пісенне джерело». (Фото Марини ПРОХОРЕНКОВОЇ.)
Музична програма Першого Національного «Фольк–music» приготувала для українців святковий сюрприз. У ніч на 1 січня глядачі, сидячи перед телевізором iз келихом шампанського, зможуть насолодитися прекрасною шоу–програмою «Фольк–music». А головне — дізнатися про пісні–переможниці, які прозвучали у програмі впродовж 2011 року.
Кожну неділю українці віддавали свої голоси за ту або іншу пісню. У новорічну ніч країна дізнається назви пісень–переможців і почує їх у спільному виконанні народних колективів і молодих артистів.
Програма «Фольк–music» є сполучною ланкою для різних поколінь: убілені сивиною учасники народних колективів і сучасні вокалісти разом співають, разом отримують нагороди за одну пісню. Нагороди переможцям вручать: Володимир Бистряков, Олександр Злотник, Юрій Рибчинський, Віталій Білоножко, Тетяна Цимбал, Павло Зібров, Олег Чорний, Володимир Талашко, Христина Стебельська, Володимир Коваленко, Влад Багінський.
Свої новорічні музичні подарунки глядачам програми «Фольк–music» приготували: Тоня Матвієнко, Валентина Лисенко, Олексій Матіас, Маша Собко, Марта Шпак, Степан Гіга, Антін Мухарський і групи: «ГраБля», OT VINTA, REAL O, «Діафільм», «Воля», «Отава», DRESS CODE, Tash Nilkova, «Некст», Without limits, хор White, ансамбль «Бабине літо», дует «Анна — Марія», ансамбль «Живемо», театр пісні «Джерела», дует «Світязь», шоу–балет El Gato.
«Найцікавіше в цій новорічній програмі те, що народні колективи і молоді артисти разом виконують пісню практично без підготовки. Не було спільних репетицій. Люди виходять на сцену і співають майже експромтом! І все чудово виходить!» — розповідає керівник проекту «Фольк–music» Володимир Коваленко.
«Ми не лише «відкриваємо» народні пісні, але даруємо їх сучасним виконавцям. Артисти розповідають, що наші твори ідеально виконують на корпоративах і концертах, — продовжує пан Володимир. Адже ми беремо наспіви, які народ співав сотні років. Сто, двісті, а може, п’ятсот... Вони пройшли випробування віками. Їх мелодика, компонування набагато цікавіші, ніж сучасні. За даними ЮНЕСКО, в Україні найбільше у світі народних пісень — понад тридцять тисяч! До речі, цей факт і був одним із засадничих для мене, щоб зробити таку програму, як «Фольк–music». Ми щорічно відкриваємо 150 народних пісень».
Передноворічний настрій на зйомках програми «Фольк–music» відчувався в усьому. Ялиночка, столики з шампанським, конфеті, святкові привітання.
Учасники народних колективів, чекаючи нагороди, не нудьгували. Хто репетирував, хто пританцьовував у такт виступу колег. А хто і сам пішов у танок. І не за кулісами, а просто на сцені. Новий рік на порозі!
«У мене була нелегка місія. Я вручаю нагороду такому, можна сказати, комплексному колективу, що складається з дівчат, загальний вік яких, мабуть, перевищує років 600, і молодому співакові Денису Повалію. У них була дуже хороша пісня. І виконання гідне. Ексклюзивність програми «Фольк–music» у тому, що в ній задіяні представники всіх поколінь. І вони разом творять те, що називається народним мистецтвом», — з властивим йому гумором розповідає народний артист України, композитор Володимир Бистряков.
Знаменитості поздоровляли учасників народних колективів. Бажали їм творчих успіхів. І раділи перемозі разом iз ними!
«Я дуже рада, що у нас є така програма. Тут можна почути автентичну музику, зустрітися з народними колективами. Велике щастя, що вони у нас збереглися. «Фольк–music» дає можливість їм потрапити на телебачення. А це великий стимул для учасників народних колективів», — ділиться враженнями народна артистка, телеведуча Тетяна Цимбал.
«Я щаслива, що такі чудові пісні стали переможницями цього року. Деякі колективи навіть кілька разів перемагали в конкурсі. Вони своєю творчістю назавжди завоювали серця шанувальників. Ми, як завжди, робимо своїм глядачам подарунок — новорічний концерт. Я бажаю всім здоров’я, щастя і красивих українських пісень!» — підбила підсумок ведуча програми, народна артистка України Оксана Пекун.
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
У місті Парк-Сіті американського штату Юта в день відкриття кінофестивалю Sundance 23 січня відбудеться світова прем’єра другого повнометражного фільму українського режисера Мстислава Чернова «2000 метрів до Андріївки». >>
До основної конкурсної програми 75-го Берлінського міжнародного кінофестивалю вперше за 25 років відібрали стрічку української режисерки: цьогоріч - це фільм Катерини Горностай "Стрічка часу". >>
Створену Кременецько-Почаївским державним історико-архітектурним заповідником за дорученням Міністерства культури та стратегічних комунікацій інвентаризаційну комісію - не допустили до роботи представники Свято-Успенської Почаївської лаври. >>
Список із 25 об’єктів світу, що потребують збереження оприлюднив Всесвітній фонд пам’яток (World Monuments Fund, WMF). Серед об'єктів, що увійшли до переліку на 2025 рік – столичний Будинок вчителя, турецьке місто Антак'я, історична міська структура Гази та Місяць. >>
«Я зрозумів, що мушу бути українофілом – це я зрозумів цілком свідомо. І от я жадібно ухопився за українство. Кожнісіньку вільну від «офіційних занять» часину я присвячував Україні. Перша ознака національності є мова – я й нею найперше заклопотався», - писав Агатангел Кримський. >>