39-й президент США Джиммі Картер помер у віці 100 років
У віці 100 років в неділю, 29 грудня, помер 39-й президент Сполучених Штатів Джиммі Картер. >>
Партії «Фронт Змін» та «За Україну!» вчора підписали угоду про спільну опозиційну діяльність під час парламентських виборів та після них. «Ми максимально консолідуємо зусилля української опозиції для організації ефективної протидії українського суспільства режиму Януковича», — зазначив лідер «ФЗ» Арсеній Яценюк.
В угоді, укладеній Яценюком і головою «ЗУ!» В’ячеславом Кириленком, зазначається, що «За Україну!» відмовиться від висування кандидатів у загальнодержавному багатомандатному окрузі. Водночас «Фронт змін» підтримає погоджених кандидатів, запропонованих партією Кириленка на окремих мажоритарних округах.
«З сьогоднішнього дня ми — одна команда», — заявив Кириленко. Нагадаємо, на виборах–2007 він був другим номером списку «Нашої України — Народної самооборони» (після Луценка), Яценюк був третім. «Помаранчева» більшість, усупереч попереднім домовленостям, обрала Головою ВР саме пана Арсенія. В’ячеслав трохи образився, однак ситуація змінилася. Яценюка досить швидко відставили з посади спікера, Кириленка — з посади голови фракції «НУНС». Тепер вони знову разом ідуть на вибори.
«Зараз задача всіх — пройти у Верховну Раду. Об’єднання «Фронту змін» і «За Україну!» — це тактовний союз. Партнерський бізнес, — каже в коментарі «УМ» — політолог Вадим Карасьов. — Не можна говорити, що це рівноцінні партії. У «Фронті» немає ані людей, ані ідеології з рельєфно вираженою національною складовою. Образ самого Яценюка більше технократично–демократичний, ніж національно–демократичний. Тому в особі Кириленка він потребує національно–гуманітарного орнаменту для своєї політичної сили. Це дасть можливість для кращих електоральних маневрів у Західній Україні».
Домовлено, що за результатами виборів сторони сформують спільну фракцію «Фронт змін» у Верховній Раді, а після завершення виборчої кампанії партія Кириленка об’єднається з партією Яценюка шляхом вступу членів «ЗУ!» до «Фронту змін».
Націонал–демократи із партії «За Україну!» неохоче коментують той факт, що сила Яценюка має не лише рейтинг, а й імідж «дозволеної» Януковичем опозиції. Зокрема, пан Арсеній не проти того, аби після виборів очолити Кабмін нинішнього Президента.
Як видно, «кириленківці» мають на меті більше «українізувати» й «опозиціонувати» Яценюка.
Ярослав Кендзьор, член політради партії «ЗУ!», сказав «Україні молодій»: «Об’єднання відбулося з метою дати Україні шанс, надію. На всіх рівнях українське суспільство чекає об’єднавчих процесів опозиції. Після виборів план один: змінити сьогоднішню ситуацію в Україні. Якщо наш парламент нарешті стане українським, тоді можна бути пересуватись у виконавчу структуру влади. А далі, як кажуть, дай Боже нашому теляті вовка з’їсти. А роздрібненість демократичних сил грає тільки на руку тим, кому Україна абсолютно не цікава, і продають її оптом і вроздріб».
Голова політради «Наша Україна» Валентин Наливайченко закликає опозиційні партії зібратися на засідання Комітету опору диктатурі й обговорити пропозицію формування єдиного виборчого списку на парламентські вибори. «Я закликаю усіх лідерів опозиційних партій підтримати цю ініціативу, яка в умовах авторитарного наступу влади дає найбільше шансів опозиції для того, щоб забезпечити чесні вибори та перемогти на парламентських виборах в 2012 році», — цитує Наливайченка прес–служба «НУ». Він звернувся персонально до Арсенія Яценюка та БЮТівця Олександра Турчинова: «Опозиційні політики мають показати людям свою рішучість реально протидіяти правлячому режиму та спроможність об’єднатися для цієї головної мети, поступившись партійними амбіціями».
У віці 100 років в неділю, 29 грудня, помер 39-й президент Сполучених Штатів Джиммі Картер. >>
Ми не можемо дозволити собі бути слабкими. Інакше у путіна відсутня мотивація припиняти війну, адже жертви та гроші, якими він платить за неї, йому байдужі. >>
У книжці «30 років Незалежності: мовні акти, які змінюють Україну», що вийшла напередодні широкомасштабного вторгнення, 7 розділів. >>
Нинішній політичний рік закінчується тим, що почали окреслюватися партійні проєкти: оновлюватимуться, переформатовуватимуться чинні та створюватимуться нові. >>
Нації (народи), які отримали мирно або здобули в національно-визвольній боротьбі (війні) свою незалежність, створювали власні збройні сили (армію) для захисту суверенітету і територіальної цілісності держави. >>
Замість стабілізації оборони Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський почав наступ на команду DeepState. >>