Для військовиків найзручніший, тобто найдешевший, варіант знищення зібраного боємотлоху після травневих вибухів на артскладах військової частини А-2985 — використання кар'єру між селами Терпіння і Троїцьке. Попри категоричний спротив місцевого люду минулих четверга і п'ятниці тут почали підривати смертоносні арсенали. Реакція знервованих людей на канонаду була миттєвою: телефони розривалися і в Новобогданівській сільраді, і в керівників районних служб у Мелітополі. Відтак у штабі з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації змушені були заспокоювати людей: експеримент, мовляв, це, не хвилюйтеся...
Під Мелітополем же «експериментальні» вибухи викликали протестні акції. Услід за мешканцями Новобогданівки своє обурення висловили і потерпілі iз села Відродження. На сільській сходці вони склали ультиматум Міноборони і Кабміну, що містить низку вимог: відремонтувати пошкоджені будинки й оздоровити дітей, негайно ліквідувати артсклади під Новобогданівкою, виплатити кожному компенсацію за матеріальні й моральні збитки. Не виконає столиця цих вимог — відродженці звернуться до міжнародних інституцій для захисту своїх прав і свобод. За такий вердикт проголосувало 800 осіб.
З цього приводу сільський голова Новобогданівки Дмитро Хлистун висловився скептично: аби чогось добитися, людям необхідно подавати судові позови. Сума компенсацій буде різною, слушно каже пан Хлистун. І прогнозує, що мітингом усе й скінчиться: позиватися з такою державою наважаться одиниці.
У суботу депутати облради, слухаючи звіт спецкомісії на чолі з начальником Запорізького облуправління МінНС Володимиром Яньком, почули і дещо новеньке. Приміром, те, що реактивні снаряди на горезвісній артбазі лежали націленими на... село Спаське, де мешкає понад тисяча сільчан! Не дивно, що в кожному з 260 дворів піротехнічні групи розмінування вилучали «гостинці» від доблесної армії (до складів від Спаського — близько трьох кілометрів).
Пан Янько «розсекретив» і те, що існує реальна загроза безпеці мешканців села Новоолександрівка (Запорізький район): до базованого тут учбового центру «Близнюки» завезено 365 вагонів боєприпасів, у тому числі 201 вагон — реактивних снарядів, значна кількість яких — класу «Ураган» і «Смерч». Усе це добро вояки зберігають не тільки у тринадцятьох сховищах, а й на семи відкритих майданчиках. На рівні Міноборони прийнято рішення про вивезення реактивних снарядів з-під Новоолександрівки.
Загалом же, як сказав УНІАН командувач військами Південного оперативного командування ЗС Григорій Педченко, щоб знищити всі зібрані у зоні НП боєприпаси, знадобиться 2,5 місяця, адже снаряди будуть підривати невеликими партіями. УНІАН нагадує, що внаслідок НП утилізації підлягають аж 42 тисячі боєприпасів.
Незадоволений роботами з ліквідації наслідків НП під Мелітополем і Президент Леонід Кучма. Побувавши вчора, фактично на сороковини трагедії, на ракетно-артилерійському складі боєприпасів в/ч А—2985, Президент покритикував «ліквідаторів»: «Уже стільки часу пройшло, а об'єкти стоять, як під час Великої Вітчизняної війни. Та тоді ж не було ні ресурсів, ні людей!». Судячи з коментарів прес-секретаря глави держави Олени Громницької, Кучма особливо зацікавився механізмом пропуску цивільних на територію горезвісної бази і зробив висновок, що він, механізм цей, недосконалий.
Не проминув Леонід Кучма й села, які 6 травня потрапили під «гарячу руку» снарядів, — Новобогданівку та Спаське, де ознайомився з відбудовою зруйнованих вибухами шкіл. «Не було б щастя, та нещастя помогло», — не помиляється усна народна творчість: Президент зробив подарунки цим школам, яких би вони, коли б не вибухова історія, чекали ще довго. Новобогданівському закладу дісталася науково-енциклопедична бібліотека та підручники, а спаській школі — новенький комп'ютерний клас.