Якщо ваше помешкання — міська квартира без сучасних склопакетів, найперше, що варто утеплити, — вікна. Про традиційне забивання щілин поролоном і ватою знають усі. Зверху їх заклеюємо широким малярним скотчем, а ще краще — смужками з натуральної тканини шириною десь 5 см, які попередньо змочуємо у воді, а потім ретельно намазуємо господарським милом. Якщо є невеликі щілини чи тріщини у віконних рамах, їх можна залити розплавленим парафіном. (Звичайну свічку поставте на водяну баню, потім рідкий воск швидко наберіть у поршневу основу одноразового шприца і зробіть «операцію»).
«Дідівський» спосіб — не для вас? Тоді відправляйтеся у спеціалізований магазин по сучаснi утеплювачi: із ПВХ, пiнополіуретану чи гуми. Вони є самоклейкі і такі, які потребують нанесення клею. Перевага другого варіанта в тому, що герметик, з допомогою якого клеять такі утеплювачі, є теплоізоляційним, він не вбирає вологу і не розсихається. Безсумнівний плюс сучасних спеціальних утеплювачів у тому, що вони дозволяють багато разів відкриватизакривати вікна з наклеєними утеплювачами.
Дуже важливо — утеплені двері (бажано подвійні) без найменших щілин внизувгорі чи по боках. Ще — утеплені підлога та стіни, що граничать iз вулицею. Оскільки над та під такими вікнами не повісиш килим, то максимально треба використати енергію батарей. Щонайменше на 10 відсотків тепла буде більше, якщо ви обчистите з них стару фарбу. А ще за батарею поставте екран віддзеркалення — обклеєну фольгою чи сріблястою фарбою фанеру, яка направить тепло не на холодну стіну, а у вашу квартиру. Ну, і найпростіше — просто підніміть штори, щоб не перешкоджати вільному переміщенню теплого повітря.