Перевізнику, вийди «із затінку»!

Перевізнику, вийди «із затінку»!

З-поміж 63 питань порядку денного, розглянутих на останній сесії Запорізької міськради, найдискусійнішим виявилося транспортне. Влада втомилася вести боротьбу з нелегітимними автоперевізниками і запропонувала знизити ставку єдиного податку. Попри спротив низки песимістично налаштованих депутатів (Віктор Великий, приміром, упевнений, що це не викличе «масове бажання бігти і реєструватися у людей, котрі досі нічого не платили»), пропозиція пройшла: впродовж трьох місяців автоперевізники платитимуть не по 90, як дотепер, а по 50 гривень. Наприкінці року міськрада аналізуватиме підсумки експерименту.

Монетка з городу

Монетка з городу

Чергову прогалину в давній історії Поділля вдалося заповнити завдяки тонкій срібній монетці, яку викопав на власному городі житель Дунаєвець Віктор Кобзар. Не спокушаючи долю, чоловік передав її хмельницьким науковцям. Отож за детальне вивчення оригінальної знахідки взявся знаний у краї історик та нумізмат Олег Погорілець.

Лікар приймає на... лавці

Лікар приймає на... лавці

Одним з найоригінальніших у Тернополі пам'ятників стала бронзова фігура всесвітньовідомого вченого і медика Івана Горбачевського. 150 років тому він народився у селі Зарубинці Збаразького району Тернопільської області. Там створено музей-садибу талановитого науковця і активного громадського діяча, якого в рідному краї вважають ще й великим патріотом, бо, будучи свого часу першим міністром охорони здоров'я Австро-Угорської імперії, він залишив високу посаду в знак протесту проти приєднання Галичини до Польщі.

Боса королева,

Боса королева,

14 червня в Палаці «Україна» виступить Цезарія Евора, 63-річна зірка із Кабо-Верде. Це другі гастролі співачки в Україні, за які треба дякувати Богові й продюсерській фірмі, яка привозить у Київ цю дивовижну жінку. Можливо, тому, що всесвітня слава прийшла до виконавиці морн (народних балад островів Зеленого Мису) не дуже давно і застала її в зрілому віці, мотроною — у 1993 році з тріумфу у Франції почалася її мегакар'єра, Цезарія Евора не втратила щирості і щемкості, і шоу-бізнес не зіпсував її. Вона, як і раніше, любить ходити босою, курити сигари, а велику частину своїх гонорарів віддає на потреби своїх земляків — майже вся початкова освіта на Кабо-Верде фінансується співачкою.

Беззахисна пам'ять

Беззахисна пам'ять

Сталося це в самому центрі міста-героя, біля Меморіалу героїчним захисникам Севастополя в 1941—1942 роках. Невідомі зловмисники проникли вночі до караульного приміщення Поста № 1, розташованого поряд, виламавши частину дверей.

Сергій Федоров: Для мене Естафета олімпійського вогню — соціальна акція

Сергій Федоров: Для мене Естафета олімпійського вогню — соціальна акція

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Сергій Федоров — один із засновників громадської організації соціальної допомоги «Життя+», яка опікується проблемами захворюваності на ВІЛ. За активної участі Сергія ця організація вже змогла допомогти сотням хворих у різних регіонах країни. Крім того, Сергій є одним із організаторів та учасником щорічного марафону «Пробіг заради життя», який проводиться у Києві та Одесі. За його активну соціальну діяльність, а також намагання допомогти хворим на ВІЛ, активісти програми «ООН—АнтиСНІД» номінували Сергія для участі в Естафеті олімпійського вогню.

Всі статті рубрики