Позавчора у своєму будинку в Беверлі Хіллз, штат Каліфорнія, помер у віці 73 років один із найвидатніших співаків, музикантів та композиторів США ХХ століття Рей Чарльз. Він був одним із найбільших музичних новаторів Америки, який поєднав негритянський стиль церковного співу госпел з чуттєвістю світського негритянського музичного стилю блюз та таким чином створив нову якість — емоційний музичний жанр під назвою соул («душа»). Інший легендарний американський співак ХХ століття Френк Сінатра якось визнав: «Він є єдиним генієм у нашому бізнесі». Джазовий піаніст Арт Тейтум назвав Чарльза «Ейнштейном музики». Що б Рей Чарльз не виконував, блюз чи джаз, балади чи кантрі-енд-вестерн, він завжди при цьому комбінував емоційність негритянської музики госпел зі зрілим досвідом людини з класичною музичною освітою, яка захоплювалася музикою Сібеліуса та Шопена. Музика Рея Чарльза сприяла народженню іншого музичного стилю, який нам тепер відомий під назвою рок-н-рол чи просто рок, сприяла ліквідації бар'єру між музикою «білої» і «чорної» Америк.
Майбутній музичний геній Рей Чарльз Робінсон народився 23 вересня 1930 року в місті Олбані, штат Джорджія в бідній негритянській родині. У шість років він у результаті захворювання на глаукому втратив зір. У семирічному віці мати віддала сина до школи для сліпих та глухих, де надзвичайно обдарований хлопчик з допомогою шрифту Брейля швидко навчився читати та писати музику для великих оркестрів. Він упродовж короткого часу навчився грати на піаніно, органі, альт-саксофоні, трубі та кларнеті. В 15 років після смерті матері Рей Чарльз Робінсон став сиротою, тому залишив школу і почав заробляти на життя грою у великих і малих оркестрах. Саме в цей час він узяв артистичний псевдонім Рей Чарльз, щоб його не плутали з тодішньою зіркою американського боксу Реєм Робінсоном. Утім і колеги-музиканти, і публіка називали його просто «брат Рей». Таку ж назву отримала видана значно пізніше автобіографічна книга, в якій Чарльз написав: «Я народився з музикою всередині».
Він видав свою першу платівку з піснею Confession Blues («Блюз-визнання») 1948 року, а перший великий успіх до нього прийшов 1952 року разом з піснею I Got A Woman («Я знайшов жінку»), яка стала сенсацією з огляду на те, що її оцінила також і біла публіка. В період з 1954 по 1959 роки він видав на фірмі «Атлантік» цілу низку хітів, які тепер належать до золотого фонду американської музики. Починаючи з 1959 року, після переходу на фірму АВС, його репертуар поповнився досконалими баладами, зокрема «Я не можу перестати кохати тебе» та «Джорджія в моїх думках». Остання пісня тепер є офіційним гімном штату Джорджія.
Упродовж довгої кар'єри Чарльза були злети і падіння (певний час він був залежним від героїну). За своє життя Чарльз дав більше десяти тисяч концертів у десятках країн світу. За свої музичні досягнення отримав 12 нагород «Греммі». 1986 року президент Рональд Рейган особисто нагородив його за видатний внесок в американську музичну культуру. Рей Чарльз був двічі одружений і розлучений, але загалом він мав 12 дітей від п'яти різних жінок.