Більше півтисячі молодих людей взяли участь у першому Всеукраїнському молодіжному фестивалі «Фабрика майбутнього», який розпочав роботу на базі Севастопольського туристичного центру «Золотий берег». Проект зібрав у селищі Орловка неподалік Севастополя активістів з усіх областей України. Учасників поділили на команди, за якими закріпили досвідчених тренерів та інструкторів. Щодня активна молодь спілкувалася з відомими та авторитетними науковцями, політиками, артдіячами, журналістами, зірками шоубізнесу, спортсменами тощо.
Кожна команда проходила тренінги з усіх напрямів фестивалю, розробляла власні проекти, брала участь у спортивних змаганнях та отримувала за це бали. Журі оцінювало проекти у чотирьох номінаціях: молодіжна політика, демократичний розвиток держави, інноваційні технології та здоровий спосіб життя. Обов’язковою умовою участі у фестивалі було дотримання здорового способу життя: ніякого алкоголю, цигарок чи наркотичних речовин.
Проект, організований Українським молодіжним форумом і підтриманий Кабінетом Міністрів, Державною службою молоді та спорту, Радою міністрів АР Крим, мав стати дуже цікавим та актуальним. Молоді активісти з усіх областей України багато спілкувалися, вчилися працювати в командах та відвідували інтерактивні лекції, семінари, робочі групи, спортивні змагання й культурні заходи. Утім на заваді організаторам стали несприятливі погодні умови і лише декілька градусів тепла за вікном. Учасників поселили в будиночках, розрахованих на літній період: щілини у дверях та вікнах, вентиляційні виходи на дах — усе це явно не сприяло збереженню тепла в кімнатах. Навіть забезпечення обігрівачами не врятувало ситуацію, а значно гірше стало, коли електроенергія зникла зовсім.
«У кімнаті так холодно, що я одягла на себе увесь теплий одяг, шапку та накрилась двома ковдрами, щоб якось зігрітися, — розповідає учасниця з Харкова Христина. — Вода в душі кімнатної температури, тому навіть не можу зігрітися з дороги». Персонал туристичної бази намагався допомогти всіма силами: електрики постійно бігали між корпусами і відновлювали подачу енергії, а на запитання про проблеми з теплом відповідали, що можна лише розвести в кімнаті багаття. «Я розгублений, — каже Сергій iз Полтави, — з одного боку, виходиш на вулицю, дивишся на море — радієш, а з іншого розумієш, що на такому холоді насолодитись красою та відпочити дуже важко».
Результату довго чекати не довелось. Уже перед обідом першого дня в сусідньому магазині почали активно розкуповувати спиртне. А о 18й годині статистика була зовсім невтішною. «Продали десять пляшок коньяку та стільки ж горілки, а від покупців відбою немає і досі», — розповіла продавчиня. Молодь пояснювала бажання хильнути холодом і необхідністю зігрітися, щоб не захворіти. Тож близько 20ї години вечора на берег моря, де відбувалося урочисте відкриття, учасники так і пішли «веселенькі» й iз ковдрами.
У декого це викликало обурення. «Я приїхала спілкуватися, відпочивати та ходити на тренінги й семінари, але через холод пішла лише на один захід, де більшість людей були п’яні, — розповідає киянка Олександра, — боюся захворіти, тому, переночувавши сьогодні, вже зібрала речі і їду додому, не чекаючи на завершення фестивалю».
Після першої ночі «Фабрику майбутнього» покинув не один десяток людей і авторка цієї кореспонденції також.
Ірина СНОЗИК