Незвичайний навчальний заклад почав свою роботу в селі Новодмитрівці Золотоніського району на базі тамтешньої школи. А ініціатором створення школи шляхетних українок, де навчаються не лише старшокласниці сільської школи, а й дівчата з районного центру, є директор Новодмитрівської школи Олександр Тукало.
Пан Олександр пригадує: відколи побачив, як працює така школа в Києві, відтоді й вирішив організувати щось схоже в рідній Новодмитрівці. Його ідею підтримали золотоніська влада та міжрайонне відділення «Дитячого фонду України», які й підсобляли в розбудові нової справи. «Це не та школа, де пацанок перевиховують на панянок», — наголошує «УМ» Олександр Григорович. За його словами, новодмитрівські старшокласниці — виховані й толерантні, вони справжні трудівниці, бо ж зростають у родинах, котрі багато працюють. А навчання стане для дівчат ще однією сходинкою до власної досконалості. Адже щойно створений навчальний заклад покликаний навчити юних панянок корисному й потрібному в їхньому повсякденному житті, відродити роль української жінки і в сім’ї, і в суспільстві, як це було в минулих століттях.
«Моя донька Юлія, щойно почула про те, що у нас відкриватимуть школу шляхетних українок, відразу ж вирішили туди вступити. І я її в цьому підтримала», — каже жителька Новодмитрівки Інна Куделя. І хоча, зазначає вона, в 11му класі доньці складно з вільним часом, бо, окрім уроків, паралельно треба готуватися ще й до вступу до вишу, відвідувати новостворений заклад для панянок донька намагатиметься встигати.
«Перший урок у школі шляхетних українок ми провели у Красногірському жіночому монастирі. Розповідали про духовність жінки, її роль у сучасному суспільстві. Дівчата в захопленні і від школи, і від занять. Вони хочуть вчитися бути кращими», — веде далі директор Новодмитрівської школи Олександр Тукало. Керівник каже, що навчання відбуватиметься щосуботи в середньому по чотири години і проходитиме без звичних оцінок та учителів. Лекції читатимуть психологи, кулінари, кондитери, екологи, економісти, візажисти, косметологи, перукарі й навіть хореографи. А юні панянки опановуватимуть українські народні традиції, краєзнавство, культуру мови, мистецтво, ази громадської діяльності, навчатимуться етикету та світських манер, толерантності у спілкуванні, вмінню утримувати дім, робити його затишним, сервірувати стіл та приймати гостей. Більше того — дівчат також учитимуть триматися у сідлі.
«На мою думку, навчання у школі шляхетних українок, а я читала навчальний план, надає багато можливостей для розвитку особистості. Тут можна дізнатися багато нового, цікавого, що обов’язково пригодиться нам у житті», — ділиться думками учениця школи шляхетних українок Аня Телятник. «Минулої суботи навчання у школі було присвячено кулінарії. Ми проводили його на базі Золотоніського ліцею. Була лекція і практичне навчання», — додає Тетяна Весніна, педагогорганізатор школи. Викладач уточнює: дівчатам особливо сподобався майстерклас из кондитерської майстерності, де вони власними руками вчилися виготовляти прикраси на кондитерські вироби. Тож на наступний урок у школі заплановані уроки кулінарії та сервіровка столу — буденна і святкова.
«У школі шляхетних українок будуть викладати фахівці не лише з Золотоноші. Ми запрошуватимемо майстрів своєї справи із Черкас та Києва. Частину витрат з організації навчального процесу візьме на себе дитячий фонд, частину — спонсори, дехто з майбутніх педагогів обіцяє проводити заняття безкоштовно», — підсумовує директор школи Олександр Тукало.
За його словами, навчання у школі для юних українок буде безплатним. А останній урок пройде тут у травні й завершиться справжнім балом випускниць — гідних і благородних українок.