39-й президент США Джиммі Картер помер у віці 100 років
У віці 100 років в неділю, 29 грудня, помер 39-й президент Сполучених Штатів Джиммі Картер. >>
Досить респектабельний iз виду чоловік мав смішну деталь одягу — старі розтягнуті плетені рукавиці яскраво–помаранчевого кольору. Рука в тій рукавиці крутила апельсин.
Відомий професор Київського університету так само виставив напоказ бруднуватий шарф оранжевого кольору.
Давній товариш знову почепив на рюкзак стрічку все тієї ж барви — жовтогарячої.
Ключові слова — «як і в 2004 році».
Відзначення сьомої річниці Помаранчевої революції позавчора ввечері на майдані Незалежності справило добре враження й залишило позитивні емоції.
Попри антиконституційну заборону Київського окружного адмінсуду відзначати День свободи, на Майдан вийшло більше народу, ніж очікувалося. Причому дехто казав: «Якби не забороняли — я б, може, і не прийшов. А так — не міг не прийти».
Була радість людського спілкування. Сотні знайомих облич, причому — облич просвітлених, щирих, непригнічених. Таких, які були на Майдані в 2004–му.
Понад тисячу людей вийшли на площу без партійних закликів. Без БЮТ і «Фронту змін», без «Свободи», «НУ» й «Самооборони». Без жодної платні за участь (якщо не рахувати кілька «королевських» прапорів «Вперед»). Без «гонорарів» — коли таке було в Києві востаннє?! — люди вийшли на ЗАБОРОНЕНИЙ ВЛАДОЮ мітинг.
Витягнута з шухляд помаранчева символіка — не викинута, не загублена, не побита міллю — стала виявом громадянської позиції. Виявом старої доброї ІДЕЇ.
Приємно, чорт забирай.
Приємно відчувати початок нової хвилі «майданізації», небайдужості. В попередні роки річниці Майдану проходили зовсім не так. А тепер, схоже, люди затужили, оцінили, сподіваються на сіквел і готові його робити. Бо інакше не можна. Ніхто не втілить ідеали Майдану в життя, крім нас. Ніхто, крім нас, не усуне цю владу, не поборе диктатора, який випускає проти кожного мирного зібрання опозиції тисячні зграї «беркутів» і «барсів».
Юрій Луценко в черговому листі з тюрми правильно написав: «Відійшли в минуле і перша ейфорія Майдану, і розчарування та песимізм наступних років. Минули сподівання на автоматичну перемогу демократії і пошук причин поразки. Нині — час внутрішньої роботи суспільства перед наступним кроком вперед по тій дорозі, яку мільйони людей відкрили на Майдані 2004 року».
Позавчора ми знову вийшли на цю дорогу. Зараз усе починається знову. Попереду — нові спроби самоорганізації громадянського суспільства і все таке. Так, є проблеми. Так, немає лідерів. Але все вийде. Якщо ми не зупинимося на цій дорозі.
У віці 100 років в неділю, 29 грудня, помер 39-й президент Сполучених Штатів Джиммі Картер. >>
Ми не можемо дозволити собі бути слабкими. Інакше у путіна відсутня мотивація припиняти війну, адже жертви та гроші, якими він платить за неї, йому байдужі. >>
У книжці «30 років Незалежності: мовні акти, які змінюють Україну», що вийшла напередодні широкомасштабного вторгнення, 7 розділів. >>
Нинішній політичний рік закінчується тим, що почали окреслюватися партійні проєкти: оновлюватимуться, переформатовуватимуться чинні та створюватимуться нові. >>
Нації (народи), які отримали мирно або здобули в національно-визвольній боротьбі (війні) свою незалежність, створювали власні збройні сили (армію) для захисту суверенітету і територіальної цілісності держави. >>
Замість стабілізації оборони Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський почав наступ на команду DeepState. >>