Зе-стратегія воєнних помилок: ризики і загрози, з якими Україна почала 2025 рік
З чим, окрім інавгурації президента США Дональда Трампа, почали ми новий рік? >>
Депутатська більшість проголосувала за заміну ув’язнень штрафами. (Фото Юрія САПОЖНІКОВА.)
Невдовзі заможні люди, котрі представляють приватні структури, зможуть відкупитися від злочинів. Цілком легально — у рамках нового законодавства. Як уже повідомляла «УМ», позавчора Верховна Рада ухвалила закон про гуманізацію відповідальності за порушення у сфері господарської діяльності. Цей акт виводить низку злочинців із в’язниці, пропонуючи порушникам розплатитися із державою штрафами. Юлії Тимошенко закон не стосується — вона лишатиметься за ґратами.
Закон скасовує карну відповідальність за діяння, які, на думку авторів (чи то пак автора — Президента Януковича), в сучасних умовах утратили ознаки підвищеної суспільної небезпеки. Йдеться про контрабанду товарів, зайняття забороненими видами господарської діяльності, незаконне відкриття або використання за межами України валютних рахунків, підроблення знаків поштової оплати і проїзних квитків, фіктивне банкрутство, розміщення цінних паперів без реєстрації їх випуску, обман покупців та замовників, фальсифікація засобів вимірювання, незаконні дії щодо приватизаційних паперів тощо.
Окрім того, новий закон пропонує пом’якшити запобіжні заходи для порушників у сфері господарської діяльності: арешт застосовуватимуть у крайніх випадках. Законом також установлено перелік складів злочинів, які переростають у кримінальні лише на підставі скарги потерпілого: незаконний обіг дисків для лазерних систем; доведення до банкрутства; незаконне використання знака для товарів і послуг; розголошення комерційної або банківської таємниці тощо.
Народні депутати від опозиції стверджують, що закон без «поправки Тимошенко» — нікчемний. Народний депутат від БЮТ Юрій Одарченко вважає: «З одного боку, Партія регіонів продовжує розкручувати маховик політичних репресій, а з іншого — створює преференції для своїх структур, які мають бізнесові інтереси в тілі цього закону про декриміналізацію». БЮТівка Наталія Королевська міркує в тому ж руслі. На її думку, ПР робила все, «щоб легалізувати шахрайство в країні» і «при цьому залишити Юлю за гратами».
Водночас Голова ВР Володимир Литвин вважає, що народні депутати іще повернуться до 365ї — «тимошенківської» — статті Кримінального кодексу. «Я думаю, на сьогодні ця тема ще не закрита... Діалог ще буде продовжуватися, оскільки закон ухвалений загалом, а мова йде про персоналії, про декілька знакових персоналій», — цитує спікера агенція «Укрінформ».
Але якщо депутатам і справді заманеться повернутися до декриміналізації, це трапиться не раніше наступної сесії. Згідно з регламентом, ВР не може розглядати ідентичні проекти в ході однієї сесії. «Ця сесія, як ви знаєте, закінчується в січні, тобто в найближчі два місяці вона вже завершиться. І я допускаю, що можуть бути такі ініціативи в ході наступної сесії», — зауважив представник Президента у ВР, «регіонал» Юрій Мірошниченко, маючи на увазі долю експрем’єрки.
З чим, окрім інавгурації президента США Дональда Трампа, почали ми новий рік? >>
Майк Волтц, який стане радником новообраного президента США Дональда Трампа одразу після інавгурації, озвучив три «ключові частини» плану Білого дому щодо припинення війни росії проти України. >>
У неділю, 19 січня, президент Володимир Зеленський підписав указ, який надає силу рішенню РНБО про санкції щодо пропагандистів, які працюють на Росію, а також позбавив державних нагород низку проросійських діячів. >>
Служба безпеки та ДБР задокументували нові факти підривної діяльності колишнього народного депутата України, який переховується за кордоном та публічно виправдовує збройну агресію рф. >>
Скориставшись підробленим висновком військово-лікарської комісії колишній керівник КП "Київський метрополітен" незаконно виїхав з України. >>
Минулого тижня відбулося 25-те засідання Контактної групи з оборони України. >>