У розшуку горобець хатній: кількість маленьких пташок помітно скоротилася у містах
Чи знали ви, що в нас є Українське товариство охорони птахів? >>
Якщо Венеція знаменита своїми каналами, Париж — вежею, а, скажімо, Тула — самоварами, то назва російського міста Тамбов одразу викликає асоціації з вовками. Приказку «тамбовський вовк тобі товариш» вивчають у рамках курсу російської мови навіть студенти китайських університетів, не кажучи вже про те, що вона відома чи не кожному мешканцеві країн колишнього СРСР. Тож не дивно, що саме в Тамбові днями відкрився єдиний у світі Музей Вовка (не плутати з природничими, біологічними або зоологічними музеями). Як повідомляє інтернет-агенція «Аккумулятор новостей», поки що цей оригінальний заклад отримав постійну прописку в одній із невеликих аудиторій Тамбовського державного університету, але згодом його планують розширити до культурно-розважального комплексу, на території якого, окрім самого музею, діятиме виставка-продаж «вовчої» сувенірної продукції та фірмові магазини підприємств, які використовують торгову марку «Тамбовський вовк».
А починався музей з невеличкої сторінки під однойменною назвою, яка близько року тому відкрилася в інтернеті. Паралельно місцеві ентузіасти збирали тематичні художні експонати, поліграфічну продукцію, матеріали наукового, історичного і краєзнавчого характеру — словом, усе, що стосується тамбовських вовків у живому, легендарному та літературному вигляді. Як розповідає автор та ідейний натхненник музею Тетяна Ведехіна, насправді ніякої особливої «тамбовської» породи вовків у природі не існує, а словосполучення «тамбовський вовк» вигадане в народі десь наприкінці XIX століття. Мовляв, так городяни називали тамбовських селян, які за копійки наймитували в містах. Що ж до знаменитої приказки, то вона нібито народилася у 1920—1922 роках під час збройного повстання тамбовських селян під керівництвом соціаліста-революціонера Антонова.
Чи знали ви, що в нас є Українське товариство охорони птахів? >>
Леонардо Ді Капріо — один із найвидатніших акторів нашого часу. >>
Фінал Дитячого Євробачення відбувся у суботу, 16 листопада й перемогу здобула Грузія. >>
На аукціоні Sotheby's в Гонконгу картину американського експресіоніста Марка Ротко "Без назви (Жовтий і синій)" продали за 32,5 млн доларів. >>