Бігом на пором!
У вівторок, о 22.00 вечора, почав курсувати між українським портом Іллічівськ і грузинським Поті комфортабельний пасажирський пором «Грейсвальд». У четвер о 12.00, згідно з фіксованим розкладом, пасажири прибудуть до грузинського порту Поті. А щосуботи о 20.00 пором під грузинським прапором, що перебуває в операторстві судноплавної компанії «Укрферрі», відправлятиметься у зворотний рейс, який завершуватиметься в понеділок о 12.00. Про це розповів на презентації поромної пасажирської переправи директор з питань маркетингу і розвитку СК «Укрферрі» Роман Моргенштерн, уточнивши, що «протягом кругового рейсу здійснити подорож між портами Грузії та України можуть до 200 пасажирів. Вартість морського переходу у двомісній каюті 520 гривень, є також каюти класу люкс і напівлюкс. До послуг пасажирів на борту судна ресторан, відеосалон, дитяча кімната, бар, спортзал і басейн із сауною». З початку червня дочірнє підприємство «УкрферріТур» відкрило офіси з бронювання та продажу квитків на всі поромні лінії Чорного моря у Києві та на Одеському морвокзалі.
Вік «Волі» не бачити
Бюджетні місця — для відмінників
Позавчора міністр освіти і науки України Василь Кремень в одному з конференц-залів Кабміну у присутності журналістів відповідав на телефонні дзвінки з різних регіонів України. Перед початком «гарячої лінії» пан Кремень розповів про деякі нововведення. Скажімо, відтепер для вчителя початкової школи педагогічне навантаження має зменшитися з 20 до 18 годин, для виховательок дитсадків — з 36 годин до 30. Щодо вузів, то цього року до педагогічних прийматимуть не менше 50 відсотків абітурієнтів із сіл. А в апеляційних комісіях засідатимуть кращі вчителі району чи обласного центру, рекомендовані управліннями освіти і науки, які не беруть участі у приймальному процесі. Порадувало й повідомлення, що на програму «Навчальне обладнання» уже наступного року в бюджеті закладено близько 130 тисяч гривень на купівлю нової наочності для шкіл.
Окупацiя дарує демократiю
Позавчора пізно увечері за київським часом Рада безпеки ООН одноголосно прийняла запропоновану США та Великою Британією резолюцію стосовно передачі влади іракцям. Нарешті, через 14 місяців після повалення режиму Саддама Хусейна, військова операція в Іраку отримала мандат міжнародної спільноти і надалі буде проводитися вже на легальних підставах. Резолюцією передбачається, що теперішня тимчасова адміністрація Іраку 30 червня передасть суверенну владу в країні вже створеному тимчасовому іракському уряду. До 31 січня 2005 року відбудуться загальні вибори, і влада вперше в історії Іраку перейде в руки уряду, який буде обраний шляхом демократичного голосування.