Зе-стратегія воєнних помилок: ризики і загрози, з якими Україна почала 2025 рік
З чим, окрім інавгурації президента США Дональда Трампа, почали ми новий рік? >>
Учора Верховна Рада 264 голосами полегшила життя дрібним і середнім підприємцям. Голосування за зміни до 14–го розділу Податкового кодексу для більшості експертів виявилося, мов сніг на голову. «Важко пояснити, чому це відбулося взагалі і чому саме вчора, — сказав «УМ» експерт аналітичного департаменту «Х–Трейд» Володимир Олексюк. — Чи це, можливо, відгомін численних податкових майданів, які ставили саме ці вимоги, чи причини зовсім в іншому».
Як пояснив нардеп–«регiонал» Віталій Хомутинник, підприємців «розбили» на чотири групи. До першої віднесли тих, хто працює на ринках та у сфері побутових послуг, не має права залучати найманих працівників, а товарообіг не перевищує 150 тис. грн. на місяць. Ці підприємці платитимуть державі єдиний податок від 10 до 100 грн. щомісяця.
Представникам другої категорії дозволять брати на роботу до десяти осіб найманого персоналу та мати оборот до 1 млн. грн. Державі вони змушені будуть віддати від 20 до 200 грн. — залежно від того, яке рішення ухвалить місцева рада.
Третя група — фізичні особи з оборотом до 3 млн. грн. — можуть запрошувати до співпраці до 20 осіб, а натомість платити у держбюджет єдиний податок у розмірі 3% з урахуванням ПДВ або 5% без ПДВ.
І четверта група — це юридичні особи зі щомісячним обігом 5 млн. грн., які можуть керувати 50 найманими працівниками і платитимуть такий самий податок, як і «третьогрупники».
Ще один плюс нової ініціативи в тому, що вона скасовує всі обмеження на роботу «спрощенців» з юрособами. За словами Хомутинника, суть змін полягає у збільшенні допустимого обсягу обігу в 2—6 разів для всіх груп підприємців, при цьому сума податку, що сплачується, знижується вдвiчi порівняно з чинними ставками.
Утім, як стало відомо, народні обранці відібрали право перебувати на спрощеній системі у низки категорій українських підприємців. До них, зокрема, належать підприємці, чия діяльність пов’язана з організацією та проведенням азартних ігор, обміном іноземної валюти, виробництвом, експортом, імпортом підакцизних товарів та ювелірних виробів. Не можуть бути «спрощенцями» шукачі корисних копалин та каменів органогенного утворення — наприклад, бурштину. «Неспрощенці» також усі особи, що займаються фінансовим посередництвом — за винятком страхових агентів, керують підприємствами та надають послуги пошти і зв’язку, надають менеджерські послуги у галузі культури.
Не можуть бути платниками спрощеної форми аудитори страхові брокери, банки, кредитні союзи, ломбарди, лізингові і страхові компанії, пенсійні, інвестфонди, реєстратори цінних паперів. Вилучені з переліку орендодавці, які дають у найм понад 0,2 га землі, понад 100 кв. м житлової чи 300 м нежитлової нерухомості. Не дадуть свідоцтво «спрощенця» і для представництв, філій, підрозділів юрособи, яка не є платником єдиного податку, а також суб’єктам господарювання, у яких частка капіталу юросіб перевищує 25%.
ПІЛЬГИ
Назустріч «афганцям» і «чорнобильцям»
Учора парламент розглядав також питання пільг для «чорнобильців» та ін., тоді як «чорнобильці» і профспілки мітингували перед Радою. І знову була спроба прорватися до ВР — пікетники взялися розхитувати вже новий, високий, паркан, встановлений після минулого ексцесу. І спромоглися в одному місці проламати його! Огорожу тримали близько сотні міліціонерів, а центральний вхід до парламенту закрили залізними прутами, щоб люди не прорвалися всередину.
Тим часом парламент таки прислухався до голосу громадськості і погодився поновити «чорнобильцям», «афганцям» та ін. пільги, які прагнув обмежити Кабмін. Для цього знадобилося викреслити прикінцеві положення — щодо скасування соціальних виплат — із закону про гарантії держави щодо виконання судових рішень. «Якщо раніше в прикінцевих положеннях відбувалося скасування усіх пільгових законів, і Кабінету Міністрів давалося право платити кому завгодно і скільки завгодно, на сьогодні ця норма скасована. Це означає, що ті ж самі «чорнобильці» й «афганці» в наступному році мають отримати не менше, ніж у цьому», — пояснив нардеп Тарас Чорновіл.
З чим, окрім інавгурації президента США Дональда Трампа, почали ми новий рік? >>
Дональда Трампа привітав російський лідер володимир путін зі вступом на посаду президента США і заявив, що готовий до діалогу щодо війни рф проти України. >>
Майк Волтц, який стане радником новообраного президента США Дональда Трампа одразу після інавгурації, озвучив три «ключові частини» плану Білого дому щодо припинення війни росії проти України. >>
У неділю, 19 січня, президент Володимир Зеленський підписав указ, який надає силу рішенню РНБО про санкції щодо пропагандистів, які працюють на Росію, а також позбавив державних нагород низку проросійських діячів. >>
Служба безпеки та ДБР задокументували нові факти підривної діяльності колишнього народного депутата України, який переховується за кордоном та публічно виправдовує збройну агресію рф. >>
Скориставшись підробленим висновком військово-лікарської комісії колишній керівник КП "Київський метрополітен" незаконно виїхав з України. >>