Позавчора ввечері половина учасників Ліги чемпіонів дісталася екватора групового турніру. Для одних команд останній тур першого кола став черговою сходинкою на шляху до «плей–оф», деякі відсвяткували перші перемоги в нинішньому розіграші ЛЧ, тоді як чотири колективи у групах А–D ніяк не можуть виграти.
Найближче до весняних «матчів на виліт» стоїть мадридський «Реал», який після трьох ігор має стовідсотковий результат. Протистояння з другою командою групи — «Ліоном» — для «королівського клубу» вилилося в легку прогулянку на «Сантьяго Бернабеу» — 4:0. Сьогодні для «вершкових» «Ліон» уже не суперник, хоча до появи в Мадриді Жозе Моуріньйо «реалісти» в шести матчах поспіль не могли перемогти семиразових чемпіонів Франції.
Навряд чи хтось сумнівається, що й «Баварія», яка останнім часом демонструє напрочуд потужний футбол, залишиться осторонь «плей–оф» Ліги чемпіонів. Уже позавчора підопічні Юппа Хайнкеса могли «відчепити» одного з опонентів у боротьбі за лідерство в групі А. Однак перемогти в гарячому Неаполі, де четверо німецьких вболівальників отримали ножові поранення, мюнхенці не змогли — 1:1.
Аби виграти в «Наполі» — дебютанта Суперліги, «Баварія» мала всі підстави й можливості. Однак спочатку захисник гостей Хольгер Бадштубер допоміг «блакитним» зрівняти рахунок, зрізавши м’яча у власні ворота, а згодом найкращий бомбардир німців Маріо Гомес не реалізував пенальті. Відзначимо, що м’яч, який пропустив кіпер мюнхенського суперклубу Мануель Нойєр, обірвав його «суху» серію тривалістю 12 матчів — загалом 1148 хвилин!
Українець Анатолій Тимощук зіграв за «Баварію» повний матч.
У групі С фіналіст минулого розіграшу Суперліги «Манчестер юнайтед» лише з третьої спроби зміг змінити нуль на одиницю в графі перемоги. Для цього підопічним Алекса Фергюсона довелося злітати до Бухареста — на зустріч із чемпіоном Румунії, клубом «Оцелул» із міста Галац.
Дебютант найпрестижнішого футбольного турніру Європи хоч і представляє одне з найбільш індустріалізованих міст країни, яке розташоване в гирлі Дунаю, біля українського кордону, проте наразі не має стадіону, що відповідав би вимогам Ліги чемпіонів. Відтак на бухарестській арені «Національ» «сталевари» отримали два голи від капітана «МЮ» Уейна Руні. Й обидва — з 11–тиметрової позначки. Після цього Руні із 26 м’ячами очолив список кращих бомбардирів Суперліги поміж представників англійської прем’єр–ліги.
Слідом за «МЮ» дебютну перемогу в Лізі чемпіонів відсвяткували їхні земляки із «Сіті», котрі лише на третій доданій хвилині змогли «потопити» «Вільяреал». Перші перемоги в цьому груповому турнірі також здобули «Аякс» та армійці Москви. Свій перший гол у складі ЦСКА забив 23–річний півзахисник збірної Латвії Олександр Цауня.
ТАБЛО
Ліга чемпіонів. Груповий етап.
3–й тур (матчі вівторка)
Група А. «Наполі» (Італія) — «Баварія» (Німеччина) — 1:1 (Бадштубер, 39 (у свої ворота) — Кроос, 2; нереалізоване пенальті: Гомес, 49 («Б»)), «Манчестер Сіті» (Англія) — «Вільяреал» (Іспанія) — 2:1 (Марчена, 43 (у свої ворота); Агуеро, 90+3 — Кані, 4).
Турнірне становище: «Баварія» — 7, «Наполі» — 5, «Ман. Сіті» — 4, «Вільяреал» — 0.
Група В. ЦСКА (Росія) — «Трабзонспор» (Туреччина) — 3:0 (Думбія, 29, 86; Цауня, 76), «Лілль» (Франція) — «Інтер» (Італія) — 0:1 (Паццині, 21).
Турнірне становище: «Інтер» — 6, ЦСКА, «Трабзонспор» — 4, «Лілль» — 2.
Група С. «Базель» (Швейцарія) — «Бенфіка» (Португалія) — 0:2 (Сезар, 20; Кардосо, 75; вилучення: Емерсон, 86 («Бен»)), «Оцелул» (Румунія) — «Манчестер юнайтед» (Англія) — 0:2 (Руні, 64, 90+2 (обидва — пен.); вилучення: Перендія, 89 — Відич, 66).
Турнірне становище: «Бенфіка» — 7, «МЮ» — 5, «Базель» — 4, «Оцелул» — 0.
Група D. «Реал» (Іспанія) — «Ліон» (Франція) — 4:0 (Бензема, 19; Хедіра, 47; Озіл, 55; Рамос, 81), «Динамо» (Зг, Хорватія) — «Аякс» (Голландія) — 0:2 (Буррігтер, 49; Еріксен, 90).
Турнірне становище: «Реал» — 9, «Аякс», «Ліон» — 4, «Динамо» (Зг) — 0.