Кінець вересня — початок жовтня — пора, коли студенти, які звикли проводити літо за кордоном, усе ж повертаються у пенати рідних університетів. Зокрема, це стосується тих, хто брав участь у програмі WORK and TRAVEL ALASKA, що представляє собою одну з найкращих програм міжнародного молодіжного обміну, розроблених насамперед для тих, хто ставить собі за мету заробити чималий капітал та скористатися унікальною можливістю спробувати себе як персонал Seafood processing companies. Ці компанії спеціалізуються на переробці та упакуваннi морепродуктів і розташовані на узбережжі Тихого океану, на території найбільшого штату США — Аляски.
Утім ті, хто вважають, що робота на рибопереробних заводах Аляски приносить лише гроші і задоволення, дуже глибоко помиляються. Студенти, які проводять на Алясці три–чотири місяці, як ніхто знають значення слів: не спати, не їсти, не відпочивати, працювати по 16—18 годин на добу. Робота на рибних заводах Аляски хоч і високооплачувана, проте зовсім не легка. Працювати доводиться з ранку до вечора. Розваг на Алясці мало — навколо сама лише риба в усіх її можливих і неможливих варiаціях. Усе пов’язане з нею: і робочий час, і кілька хвилин відпочинку. «Втома — ось як би я описала своє враження, якби мене запитали про це ще під час роботи на Алясці. А зараз враження залишилися тільки хороші, бо зрозуміла, що літо провела таки з користю. По–перше, це дуже хороша школа, яка допомагає загартовуватися, навчає бути відповідальним і зібраним. По–друге, я покращила свій рівень англійської мови і знайшла багато цікавих знайомств. Окрім того, я побачила справжню, неприховану красу Аляски, а потім побувала ще в багатьох штатах Америки, які теж щиро здивували мене», — додає студентка третього курсу Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, учасниця програми WORK and TRAVEL ALASKA Ірина Гукало.
Але сміливці, які звикли працювати на перспективу, бачать у роботі за програмою WORK and TRAVEL ALASKA не лише недоліки та постійне фізичне напруження. Оскільки Seafood Processing in Alaska — це гарна можливість окупити витрати на програму, поліпшити своє фінансове становище, перевірити власні сили й отримати неоціненний досвід. Після завершення робочої частини програми студенти мають змогу ще впродовж двох–трьох тижнів самостійно подорожувати теренами США за персональними вподобаннями та без будь–яких обмежень. За цей час студенти забувають про всі пережиті труднощі, на зміну яким приходять позитивні емоції від подорожей, в яких знаходять нові знайомства, що залишають по собі неперевершені враження. Та й додому повертаються вони з великою кількістю подарунків для усіх тих, хто сумував за ними за час їхньої відсутності, до того ж куплених за зароблені важкою фізичною працею гроші.
«Подорож на Аляску за програмою Work & Travel, без ноти перебільшення, змінила моє життя. Безцінний досвід, отриманий за три літні місяці, допоміг мені повірити у свої сили, зрозуміти, що все у цьому житті можливо — варто тільки захотіти. Крім того, Work & Travel Аляска — це величезна кількість нових знайомих, незабутні відчуття від подорожей, відкриття нових культур і національностей, а також непоганий заробіток», — ділиться враженнями студент четвертого курсу Київського національного університету імені Тараса Шевченка Дмитро Ковальов, який пропрацював на двох заводах одного з найсуворіших штатів Америки.