Треті консультації «Україна—НАТО», що проходили у Варшаві, завершилися підписанням Меморандуму про взаєморозуміння між Кабінетом МіністрівУкраїни та НАТО. Практичним втіленням цього документа стане використання Альянсом у миротворчих цілях українського літака АН-124, відомого як «Руслан». «Україна взяла на себе зобов'язання щодо здійснення передислокування військового персоналу та військової техніки країн-членів НАТО повітряним шляхом, у тому числі на випадок несподіваного варіанту», — окреслив основне значення угоди міністр оборони Євген Марчук. Після підписання меморандуму він скромно заявив, що це заслуга не Міноборони, а Кабінету Міністрів. Таким чином, «на рівні держави ми сказали НАТО, що можете на нас розраховувати», цитує Марчука УНІАН. Проте підписання меморандуму — це лише протокол про наміри, повідомили «УМ» в «Авіалініях Антонова», підрозділі АНТК ім. Антонова. Попереду ще підписання контракту, але точно невідомо, коли це станеться. Єдине, що відзначили на підприємстві, за умовами даної угоди не йдеться ні про продаж машин, ні навіть про їх оренду чи лізинг. «Це робота з найму — наші екіпаж, літаки, послуги», — сказав представник «Авіаліній». Додамо, що така співпраця грунтується на тимчасовому використанні українських машин, поки не буде побудовано новий європейський військово-транспортний літак А400М.
Пропозиція Київського конструкторського бюро ім. Антонова перемогла «конкурентку», запропоновану міжнародним консорціумом, до складу якого входять європейський аерокосмічний концерн EADS, німецька компанія Lufthansa Cargo і російська авіакомпанія «Волго-Днепр», передає Українська служба «Дойче Велле». Наші конкуренти пропонували ще й пакет послуг з організації військових перевезень, але натовці спокусилися на значно дешевший український варіант. Військово-транспортний «важковаговик» АН-124-100 може підіймати 150 тонн вантажу і долати з ним понад п'ять тисяч кілометрів. «Літак Антонов-124 «Руслан» є абсолютно конкурентоздатним. Можна навіть сказати, що на західноєвропейському ринку він взагалі не має конкурентів», — заявив в інтерв'ю «Дойче Велле» німецький експерт Герман Гагенер. Сьогодні антоновські «Руслани» перевозять німецьке військове та цивільне оснащення до Афганістану.
Важливість неформальних зустрічей у Польщі мала підкреслити участь генерального секретаря Північно-Атлантичного Альянсу Яапа де Хоопа Схеффера, який заявив, що його присутність означає зацікавленість НАТО у проведенні цих консультацій. На його думку, Україна є важливим партнером НАТО, зокрема в операціях у Косові, Афганістані й Іраку, і вона робить великий внесок у підвищення безпеки в світі та боротьбі з тероризмом. Пан Схеффер похвалив українську владу за проведення курсу реформ, але застеріг, що Альянс уважно відстежує підготовку до президентських виборів, і повідомив формулу, за якою Україна може розраховувати на членство в Альянсі — Україні потрібно зміцнити свої демократичні установи.