Гроші не пахнуть: за фантастичну суму захисник збірної України «продався» англійському клубу
Новий етап своєї футбольної кар'єри розпочинає Центрбек збірної України Максим Таловєров – він приєднався до англійського клубу Плімут. >>
«Вогненний» супровід гри грандів на трибунах стадіону «Динамо».
Зустрічі «Динамо» й «Шахтаря» — це вже давно візитна картка вітчизняного футболу. Ігри між грандами завжди видовищні та напружені і, як помітив Андрій Шевченко, за напруженістю переважають єврокубкові поєдинки обох команд. Минулої суботи перемога дозволила б одному з клубів одноосібно очолити турнірну таблицю національної першості, але й навіть без умов футболістам було що доводити на полі. Суперечка завершилася нулями на табло переповненого стадіону «Динамо», однак це не той випадок, коли «суха» нічия є свідченням нудної гри.
Загалом уже 40–ю стала суботня зустріч між «Динамо» та «Шахтарем» за історію їхніх протистоянь у чемпіонатах України. Відчутна перевага напередодні нового побачення була на боці киян: 18 перемог при 10 поразках та 11 нічиїх. Причому «мирових» у матчах затятих опонентів не фіксували з 2007 року. Відтоді гості ніяк не могли здобути хоч якихось очок.
До звітної зустрічі клуби підійшли практично у найсильніших складах. Господарі лише не могли розраховувати на Артема Мілевського: «улюбленець» донецької публіки перебрав жовтих карток, відтак відбував дискваліфікацію. Зате кияни отримали підсилення у вигляді Тараса Михалика, який через травму не грав від середини минулої першості. Враховуючи, що напередодні отримав ушкодження Леандро Алмейда, для оборони «Динамо» здоровий Михалик став важливим поповненням.
Цікаві події в матчі почалися з падіння Огнена Вукоєвича у штрафному майданчику «гірників». Одеський арбітр Віктор Швецов не наважився призначити пенальті. «Огнен — найбільший симулянт у «Динамо», — так після гри відгукнувся про колегу по збірній Хорватії капітан «Шахтаря» Даріо Срна.
Ще один суперечливий епізод, але вже у штрафному майданчику киян, трапився в другому таймі. Алекс Тейшейра рвався до воріт господарів і після зіткнення із Олександром Шовковським завалився на газон. Здалося, що Швецов спочатку вказав на позначку. Однак після розмови з лайнсменом одесит скасував своє рішення. Штовханина, яка почалася після цього епізоду, обійшлася без червоних карток (що не надто типово для останніх зустрічей грандів), а обидва тренери якихось особливих претензій до рефері не мали.
Загалом забивати могли обидві команди. Ближчими до успіху були кияни, але надійно грав воротар гостей Олександр Рибка — колишній динамівець, що мав свою мотивацію на цей поєдинок. А одного разу «гірників» врятувала стійка. Тож нагорі турнірної таблиці й надалі двовладдя.
Цікаво повелися фанати на трибунах. Очікуваної «кричалки» «Спасибі жителям Донбасу…» та звичних образ не було (при тому що до столиці приїхало близько тисячі організованих уболівальників із Донеччини). Натомість господарі й гості несподівано продемонстрували неабияку одностайність. Після того як «біло–сині» розтягнули банер «Любити свій клуб і свою країну — це не злочин», обидва фанатські табори почали активно палити піротехніку, протестуючи таким чином проти репресій з боку МВС, яких останнім часом зазнають активні вболівальники.
Якщо в Києві протистояння обійшлося без вилучень, то в Харкові, де відбувався «матч туру номер два», градус був вищим. Відтак і «червоне світло» Олександрові Дерду довелося «запалювати» двічі. «Я обурений роботою арбітра», — тренер «Дніпра» Хуанде Рамос знайшов причину поразки його команди в діях судді.
Утім шукають не там: треба було активніше слідкувати за Марко Девичем, чиї активні дії фактично й принесли «Металісту» перемогу над принциповим суперником. Натуралізований серб вийшов на заміну в середині другого тайму, і коли здавалося, що гра котиться до нічиєї, видав дивовижний слаломний прохід: обіграв кількох дніпропетровців та воротаря Яна Лаштувку, а потім віддав пас на Тайсона — і бразильцеві залишалося лише занести м’яч у ворота. «Дніпрянам» здалося, що Тайсон перебував у мінімальному офсайді. «Я не знаю, чим займається в Україні П’єрлуїджі Колліна!» — обурювався Лаштувка, коментуючи ще й вилучення свого одноклубника Мандзюка.
«Треба було вигнати із поля ще половину «Дніпра». Гості зі стартових хвилин і не думали грати у футбол», — це вже тренер харків’ян Мирон Маркевич оцінив дії арбітра. Для його підопічних чемпіонат поки що йде непогано: і від лідерів відставання невелике, і найближчі переслідувачі позаду на вісім очок.
«Чорноморець» в Алчевську обіграв «Зорю», відтак у турнірній таблиці залишилася лише одна команда без смаку перемоги — «Оболонь». Запорукою успіху «моряків» стали чудові удари румунського легіонера Лучіана Бурдужана, для якого це вже четвертий гол, та Кирила Ковальчука. «Після таких ігор у хлопців з’являється упевненість», — тренер одеситів Роман Григорчук сподівається, що тепер його команда вибереться з дна турнірної таблиці.
Румунський легіонер міг стати автором дубля, але Ігор Шуховцев парирував пенальті, яке взявся пробивати Бурдужан. Для Шуховцева це став уже четвертий відбитий 11–метровий у сезоні! Загалом луганський голкіпер — на другому місці за всю історію чемпіонатів України за показником парируваних пенальті: у нього 18 вдалих «сейвів», і він лише на один крок відстає від нинішнього воротаря «Оболоні» Віталія Реви, що є лідером.
Продовжує кувати досягнення і волинський бразилець Майкон. «Волинь» хоч і програла третій матч поспіль, але її нападник знову забив. Із 12 голів лучан у цьому сезоні — десять на рахунку Майкона. Навіть страшно подумати, де була б команда Віталія Кварцяного без цього голеадора.
Перервав триматчеву серію без перемог «Арсенал»: після перемоги над сусідами з «Оболоні» «каноніри» вибралися на четверту сходинку. Єдиний м’яч у дербі чудовим ударом метрів із 18 забив фінський захисник «канонірів» Велі Лампі, який проводив лише третю гру в чемпіонаті України.
«Динамо» — «Шахтар» — 0:0
«Динамо»: Шовковський, Д. Сильва, Бетао, Попов, Хачеріді, Вукоєвич, Алієв (Гусєв, 46), Гармаш (Михалик, 77), Шевченко, Ярмоленко, Ідейє (Нінкович, 86)
«Шахтар»: Рибка, Гюбшман, Шевчук, Чигринський, Ракицький, Вілліан, Тейшейра, Срна,
Л. Адріано (Селезньов, 82), Едуардо (Д. Коста, 59), Мхітарян
Попередження: Вукоєвич, 30; Хачеріді, 33; Попов, 73; Михалик, 90 — Л. Адріано 16; Мхітарян, 56; Тейшейра, 73; Гюбшман, 75; Срна, 77; Селезньов, 90
Суддя — Швецов (Одеса)
Київ, стадіон «Динамо» ім. Лобановського. 17 000 глядачів
«Ворскла» — «Волинь» — 3:1
Голи: Безус, 38 (пен.); Ребенок, 45+1; Громов, 77 — Майкон, 43
Вилучення: Шарпар, 55 («В»)
7 500 глядачів
«Металіст» — «Дніпро» — 1:0
Гол: Тайсон, 87
Вилучення: Мандзюк, 67; Денисов, 90+0 («Д»)
38 656 глядачів
«Зоря» — «Чорноморець» — 0:2
Голи: Бурдужан, 4; К. Ковальчук, 41
Нереалізоване пенальті: Бурдужан, 80
4 500 глядачів
«Олександрія» — «Кривбас» — 1:1
Голи: Салхі, 75 — Бабатунде, 12
4 800 глядачів
«Оболонь» — «Арсенал» — 0:1
Гол: Лампі, 12
Нереалізоване пенальті: Пластун, 44 («О»)
5 100 глядачів
«Таврія» — «Іллічівець» та «Металург» (Д) — «Карпати» — грали учора ввечері.
Турнірна таблиця:
I В Н П М О
1. «Шахтар» 11 8 3 0 25–6 27
2. «Динамо» 11 8 3 0 22–4 27
3. «Металіст» 11 7 4 0 18–8 25
4. «Арсенал» 11 4 5 2 15–9 17
5. «Ворскла» 11 5 2 4 14–12 17
6. «Кривбас» 11 5 2 4 10–10 17
7. «Таврія» 10 3 5 2 14–11 14
8. «Металург» (Д) 10 4 1 5 10–13 13
9. «Дніпро» 11 3 3 5 13–17 12
10. «Волинь» 11 3 3 5 12–20 12
11. «Зоря» 11 3 2 6 11–16 11
12. «Олександрія» 11 2 4 5 8–15 10
13. «Іллічівець» 10 2 3 5 10–17 9
14. «Чорноморець» 11 1 5 5 9–15 8
15. «Карпати» 10 1 4 5 7–13 7
16. «Оболонь» 11 0 5 6 4–16 5
Бомбардири: Майкон («Волинь») — 10, Шав’єр, Крістальдо («Металіст»), Ярмоленко («Динамо») — 6.
Лідери: «Говерла–Закарпаття» — 33, «Металург» (З) — 27 (11), «Кримтеплиця» — 23, «Севастополь», «Буковина», «Арсенал» (БЦ) — 22.
Бомбардири: Косирін («Одеса») — 9, Полтавець («Одеса») — 7.
* * *
ФК «Львів» не зніматиметься з першості. Біля керма клубу став голова Федерації футболу Львівської області Ярослав Грисьо. «Юрій Кіндзерський [на посаді президента] робив усе можливе задля збереження клубу. Але він дійшов висновку, що не в змозі довести клуб хоча б до кінця першого кола. Я, очоливши ФК, бачу певні перспективи та можливості залучення інвесторів до розвитку клубу», — каже Грисьо.
Надалі команда гратиме не в Добромилі, а у Львові на стадіоні СКА.
Новий етап своєї футбольної кар'єри розпочинає Центрбек збірної України Максим Таловєров – він приєднався до англійського клубу Плімут. >>
Нинішній розіграш Відкритого чемпіонату Австралії представниці українського тенісу провели значно скромніше, ніж попередній. >>
Після кардинальної реорганізації Європейським футбольним союзом групового раунду єврокубків так звана осіння частина Ліги чемпіонів та Ліги Європи тепер закінчуватиметься практично на два місяці пізніше. >>
В українському біатлоні вже не один рік успішність сезону оцінюється не лише збереженням квоти та місцями в загальному заліку Кубка світу, а й виступами на головних стартах — Олімпійських іграх та чемпіонатах світу. >>
Випадки зміни вітчизняними спортсменами громадянства періодично траплялися в історії. >>
На відміну від літніх дисциплін, зимові види спорту в переважній своїй більшості в Україні не входять до числа медальних та пріоритетних у розвитку. >>