На кого сподіватися українським любителям сучасного п’ятиборства у своїх медальних мріях, як не на бронзову медалістку Олімпійських ігор у Пекіні Вікторію Терещук. Нагороди світової першості в скарбничці Терещук уже є: у 2006 році вона була срібною призеркою в індивідуальних змаганнях, а ЧС тоді приймала Гватемала. «Золото» українка донедавна здобувала лише «на Європі». Але відтепер чемпіон світу є й у нас, причому — не один. На світовій першості, що триває зараз у Москві, Вікторія здобула золоту медаль в індивідуальних змаганнях. А після цього здобула ще й другу нагороду найвищої проби — в парі з Дмитром Кирпулянським у змішаній естафеті.
Якщо пригадати, то місяць тому Терещук стала лише третьою на континентальній першості в англійському Мідуеї: українку тоді підвело фехтування. Не надто вдало показала себе Вікторія в цьому елементі сучасного п’ятиборства й у Москві (місце в другій десятці). Плавання і конкур наблизили нашу спортсменку до лідерських позицій, а вже комбінація принесла підсумкову перемогу — Терещук, звично для себе, влучно стріляла і швидко бігла. Угорка Саролта Ковач, яка перед останнім етапом змагання йшла першою, задовольнилася «сріблом». Третє місце — у Лаури Асадаускайте з Литви. Ще одна українська спортсменка Ірина Хохлова посіла 31–шу сходинку.
Це було в неділю. А понеділок дозволив нашій команді наздогнати господарів турніру в загальному медальному заліку. У росіян до того часу було дві золоті нагороди, стільки ж стало і в нас після успіху в міксті. Кирпулянський і Терещук в боротьбі за «золото» змагалися передусім із представниками Росії — Євдокією Гречишниковою та Сергієм Карякіним. Вони трішки випереджали наших після фехтування й кінної виїздки. Але плавання і заключна комбінація виявилися зоряним часом української пари. Терещук є чудовою легкоатлеткою серед п’ятиборок, тож наші фінішували першими.
«Якщо я вийду на старт ще й у жіночій естафеті, то просто загину», — так своєрідно прокоментувала суперництво з українцями російська спортсменка. Наші ж жартували, що мають у резерві чимало сил, аби за потреби прискоритись.
Дещо розчарувала чоловіча програма. Тут ми чекали вищого результату в індивідуальних виступах від Дмитра Кирпулянського. На ЧЄ в Мідуеї він узяв «бронзу». А в Москві, непогано стартувавши, у підсумку опинився лише 20–м. Павло Тимощенко фінішував ще на десять позицій далі. Для нього, як і для Ірини Хохлової, цей турнір можна вважати невдалим. Адже від цих спортсменів очікують здобуття ліцензій на Олімпійські ігри в Лондоні. У Терещук та Кирпулянського такі путівки вже в кишені.
Командні змагання теж не принесли Україні медалей. І чоловіки у складі Тимощенка та братів Кирпулянських, і жінки — Хохлова, Терещук та Анастасія Спас — у підсумкових протоколах зупинилися на шостій позиції.
У загальному заліку перед ведуть росіяни. Маючи дві золоті медалі, як і команда України, господарі світового чемпіонату відзначилися також двома срібними й однією бронзовою нагородами. Росія домінує в чоловічих змаганнях — індивідуальних та командних.
У заключні два дні в Москві визначають призерів у чоловічій та жіночій естафетах.
ЗДОБУТКИ
Медальний залік після п’яти днів
ЧС–2011 із сучасного п’ятиборства:
З С Б З
1. Росія 2 2 1 5 2. Україна 2 0 0 2
3. Німеччина 1 0 0 1
4. Угорщина 0 3 1 4
5. Литва 0 0 2 2
6. Італія 0 0 1 1