Останнім часом лікарі так багато говорять про онкологічні захворювання, а з телеекранів та рекламних лайтбоксів так часто лунають заклики про допомогу людям із таким діагнозом, що стає зрозуміло: рак наступає, незважаючи на всі досягнення сучасної медицини. Результати соціологічних опитувань свідчать, що практично кожен українець особисто знайомий із людиною, яка хворіє чи колись хворіла на рак. Сьогодні в нашій країні на обліку перебуває майже мільйон онкологічних хворих. Щороку від цієї недуги помирає 90 тисяч людей.
І, як прогнозують онкологи, з часом кількість таких пацієнтів лише зростатиме — не лише в Україні, а й в усьому світі. Причин для цього вистачає — від забрудненої води і токсичного повітря до малорухомого способу життя та поганих звичок. Тому онкологи не мають ілюзій щодо повної ліквідації раку на планеті: наразі це неможливо. Зате сучасним «айболитям» під силу зловити хворобу на ранній стадії та вчасно пролікувати людину. У більшості європейських країн та США проблему наступу раку на людство розв’язують саме завдяки ранній діагностиці. І завдяки розвитку технологій: багатьох хворих, яких іще 5—7 років тому лікарі назвали б безнадійними, сьогодні рятують у потужних, оснащених найновішим обладнанням онкологічних центрах. Тож хоч рівень захворюваності й не зменшується, сумну статистику смертності від раку західним ескулапам вдається скоротити.
Українцям у цьому сенсі пощастило менше, оскільки державного фінансування медицини (й напряму боротьби з онкологічними хворобами зокрема) катастрофічно не вистачає. Тому відкриття кожного медцентру чи навіть корпусу, який функціонує за цим профілем, є справжньою подією для онкологів та їхніх пацієнтів.
За інформацією прес–служби Міністерства охорони здоров’я, вже наступного року в Дніпропетровську має відкритися сучасний радіологічний корпус онкологічного центру, який стане одним із найкращих в Україні. «Це дозволить проводити 52,5 тисячі сеансів опромінювання протягом року, тобто втричі більше, ніж сьогодні. Таким чином, жителі не лише Дніпропетровська, а й усієї області зможуть отримувати своєчасне комплексне і, що важливо, безкоштовне лікування онкологічних захворювань», — зазначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул.
Через нестачу коштів будівництво радіологічного корпусу тривало аж 13 років. І лише цього року на добудову приміщень виділено 27,6 мільйона гривень. Як повідомляє прес–служба МОЗ, до кінця 2011 року планується завершити будівельно–монтажні роботи, і вже у 2012–му, коли змонтують необхідне обладнання (зокрема чотири апарати для променевої терапії), радіологічний центр почне приймати пацієнтів.
ДО РЕЧІ
Ризик розвитку онкологічних захворювань становить 27,7% для чоловіків і 18,5% для жінок. Злоякісні новоутворення в Україні вражають кожного четвертого чоловіка і кожну шосту жінку.
За розрахунками фахівців, до 2020 року кількість людей, які вперше захворіли на рак, в Україні перевищить 200 тисяч.