У 11тисячному словенському містечку Блед, яке відоме серед туристів своїм мальовничим озером, минулого тижня висадився кількатисячний десант веслувальників«академістів» із 68 країн світу. Окрім розіграшу нагород ЧС, в акваторії природної пам’ятки пройшов перший етап ліцензування на Олімпіаду2012. Вдало він завершився для представників 33 держав. Серед інших оформили путівки на Лондонські ігри й чотири українські екіпажі.
«Блед — курортне місто, його красу важко передати словами. Повсюди гори, на старті — лебеді. Вода в озері «жива», а для нас це не дуже зручно, адже тренуємося ми в інших умовах», — ділиться своїми враженнями з «УМ» одна з найтитулованіших вітчизняних веслувальниць Яна Дементьєва, з чиїм ім’ям пов’язані останні медальні успіхи українського академічного веслування.
Нагадаємо, що наша жіноча четвірка парна, в якій капітанські повноваження покладені на Дементьєву, має титули віцечемпіонок світу та найсильнішої команди Європи. Проте в Бледі «синьожовта» скарбничка лишилася порожньою. «На цьому чемпіонаті світу ми не планували вигравати медалі. Першочерговим завданням для нас було завоювання перепусток на Олімпіаду», — розповів «УМ» головний тренер Юрій Родіонов. — У олімпійський рік ми боремося за нагороди, а в передолімпійський — вирішуємо ліцензійне питання».
За словами наставника, важливо було здобути якомога більше олімпійських перепусток саме на ЧС у Словенії. «Ліцензії, виграні на цьому чемпіонаті світу, не іменні, тоді як наступного року на «доборі» квитки до Лондона будуть уже персоніфіковані, — каже пан Родіонов. — Маючи вже зараз більшу кількість учасників Олімпіади, ми можемо розраховувати на повноцінне фінансування та матимемо можливість варіювати склад екіпажів».
Задля збільшення олімпійського представництва головний тренер вдався до тактичних ходів. Для цього було розформовано найсильнішу команду — жіночу четвірку парну. Її лідерів — Яну Дементьєву та Анастасію Коженкову — пересадили у двійку парну. «Наразі ми з Настею — найсильніший дует у країні, тому тренерський штаб спробував нас у двійці. Свою ліцензію четвірка виграла б і без нашої допомоги, а от двійці зробити це було б складніше», — розповідає Яна.
Проте, як запевнив «УМ» Юрій Родіонов, на Олімпіаду2012 жіночу четвірку повезуть у найсильнішому складі, адже це — наша традиційна ударна сила.
Зрештою, саме в активі двох найдосвідченіших веслувальниць — Дементьєвої та Коженкової — найкращий результат українців на ЧС2011: четвертий. Окрім ліцензії, амбітні дівчата всерйоз замахувалися й на медаль, адже перед стартом ЧС на одному з етапів Кубка світу фінішували третіми. «Ми зробили все, що змогли. Вочевидь на момент змагань хтось був сильнішим за нас. А можливо, пізно змінили екіпаж», — констатувала Дементьєва.
Як і очікувалося, ліцензію взяла й ослаблена четвірка парна (Світлана Спірюхова, Наталя Губа, Тетяна Колесникова, Катерина Тарасенко). У головному фіналі А ця команда фінішувала на шостій позиції. З олімпійськими перепустками додому повернулися також чоловіча четвірка парна (Олександр Надтока, Володимир Павловський, Костянтин Зайцев і Сергій Гринь показали 11й результат) та чоловіча вісімка (Антон Холязніков, Віктор Гребенников, Іван Тимко, Артем Мороз, Андрій Приведа, Валентин Клецький, Олег Ликов, Сергій Чиканов, Олександр Коновалюк — 7ме місце).