Джордж Тенет повідомив президента США, що пішов на такий крок «з особистих причин». Заступник речника Держдепартаменту США Адам Ерелі заявив на прес-конференції, що не існує жодного зв'язку між відставкою директора ЦРУ та помилковою інформацією про наявність в Іраку зброї масового знищення. Він також повідомив, що 51-річний Тенет продовжуватиме виконувати обов'язки директора ЦРУ до 11 липня, коли його місію перебере тимчасово виконуючий обов'язки його нинішній заступник Джон Маклофлін. Постійного директора ЦРУ буде призначено вже після президентських виборів. Президент Джордж Буш так прокоментував відставку Тенета: «Джордж був досконалим главою розвідки, мені його бракуватиме». Тенет, грек за походженням, був одним з найбільш шанованих американських політиків. На посаду голови ЦРУ його призначив сім років тому попередній президент США Білл Клінтон.
Вашингтонські політичні аналітики віддавна очікували наслідків серії невдач та промахів очолюваного Тенетом розвідувального управління. Держсекретар Колін Пауелл нещодавно висловив жаль з того приводу, що інформація про іракські мобільні лабораторії на вантажівках із виробництва хімічної та бактеріологічної зброї, про які США доповіли на форумі ООН 5 лютого 2003 року, виявилася неправдивою. У Вашингтоні вважають, що після відставки Тенета «полетять» й інші голови. Таким чином Буш зможе перед листопадовими президентськими виборами зняти з себе та перекласти на високих чиновників своєї адміністрації хоч частину вини за невдачі операції в Іраку.
Передбачення про «принцип доміно» справдилися. Вчора подав у відставку заступник директора ЦРУ з оперативної роботи Джеймс Пейвітт, який, кажучи простіше, відповідав за ефективність роботи шпигунів агенції та достовірність зібраної ними інформації. Пейвітт заявив, що прийняв рішення про відставку ще кілька тижнів тому і що воно жодним чином не пов'язане з подібним кроком його шефа. Він пропрацював в управлінні 31 рік, з яких п'ять — на теперішній посаді.