НОВИНИ ПЛЮС
Степан Хмара: Це не еліта, а політикани й дрібні люди
Степана Хмару можна вважати першим політичним в’язнем незалежної України. Опозиційного народного депутата запроторили за ґрати в листопаді 1990 році за те, що він побив міліцейського офіцера–провокатора. Навіть колишній Генпрокурор Михайло Потебенько визнав: «Арешт Хмари був помилкою». А на волю Степана Ільковича разом із кількома іншими патріотами випустили 25 серпня 1991–го — наступного дня після проголошення Незалежності.
Спершу це інтерв’ю з Хмарою замислювалось як роздуми про Незалежність. Та, зважаючи на останні події, додалися нові питання: сутички 24 серпня, масові допити опозиційних активістів, «беркутівські» полчища в центрі Києва... Степан Ількович — звично категоричний і різкий — критикує владу за «дурість». Водночас 73–річний аксакал не шкодує критики і для Юлії Тимошенко — колишньої соратниці, від якої пішов одразу після Помаранчевої революції.
Жест підтримки й жест дулі
Низка впливових і шанованих людей світу підписали відкритого листа, в якому висловили занепокоєння з приводу останніх подій в Україні. Автори вказують, що на Заході процес над Тимошенко вважають політичним. «Ми закликаємо Євросоюз та його держави–члени наполягати на тому, щоб в Україні поважали верховенство права. Принаймні ЄС повинен вимагати, щоб Тимошенко та інші лідери опозиції вийшли на волю під заставу», — йдеться у статті «Україна втрачає свій шлях», опублікованій на сайті Project Syndicate.