У середу в Державний центр театрального мистецтва ім.Леся Курбаса почути живий голос Василя Стуса зібралися Джордж Грабович, Марія Матіос, Василь Шкляр, Михайлина Коцюбинська, Віктор і Катерина Ющенки, Леся Тельнюк, Роман Корогодський, Лесь Танюк, Олег Драч, Ігор Римарук і багато інших людей, яким голос Стуса і вірші Стуса життєво важливі. Гуманітарний центр Василя Стуса, зорганізований у лютому 2004 року, презентував унікальний компакт-диск із реставрованими записами віршів Василя Стуса у виконанні автора.
Наприкінці 60-х років приятель поета Леонід Селезненко записав авторське читання на касету, добре, що перезаписи зберігалися у Леоніди Світличної, Івана Калиниченка та Броніслава Омцинського, бо, за словами Селезненка, оригінал у нього вилучили працівники КДБ під час обшуку і не повернули. Син поета Дмитро Стус, голова правління Гуманітарного центру імені Стуса, сказав, що в московських архівах КДБ зберігається ще одна плівка з голосом батька, записана у 1979 році, і вони зроблять усе, щоб «визволити» цей унікальний «експонат» і видати його. Працівники студії «Комора» зробили реставрацію голосу поета з трьох перезаписів різної якості, прибрали шуми, і все це на благодійній основі. До CD увійшло 10 віршів у авторському виконанні, 6 віршів читає актриса Галина Стефанова, котра у своїх концертах почала читати вірші опального поета з 1997 року, вірш Кіплінга «Синові» у перекладі Стуса читає Дмитро Стус, а сестри Тельнюк і бард Сергій Морозов співають Стусову поезію.
Презентацію сумлінно витримували в людських, інтелігентних тонах, остерігаючись необережного слова, яке б перетворило цей захід на формальну пафосну патріотичну тусовку. Лідер «Нашої України» Віктор Ющенко, який разом із дружиною Катериною, членом Наглядової ради Гуманітарного центру, сприяв виданню цього диска, а ще раніше виданню книжки поезій Василя Стуса «Палімпсести», сказав, що для нього Христос і Стус стоять поруч. За його словами, саме поети-шістдесятники втримали і зберегли українське слово і українську душу, які лягають в основу держави.
Дмитро Стус сказав, що в Радянському Союзі була дуже добра традиція видавати платівки з голосами поетів, вони користувалися великою популярністю — читання власних віршів Ахматовою, Ахмадуліною, він хотів би відродити цю традицію в Україні, бо поети по-особливому читають свої вірші, і добре було б почути голос Ліни Костенко, Миколи Вінграновського та інших наших прекрасних поетів. У Гуманітарного центру імені Василя Стуса великі плани, уже намічено постановку моновистави за текстами поета «Палімпсест», започаткування видавничої серії «Біографії» книгою Дмитра Стуса «Василь Стус: життя як творчість», робота над архівом поета, зокрема оцифрування та консервування документів, відкриття інтернет-сайту, підняття на всеукраїнський рівень обласних свят «Стусова криниця» і «Стусове Різдво».
Тепер у нас у всіх є першоджерело — поезія з голосу Поета, інтелектуального і морального символу України. «Його життя — це приклад людини, яка показала, як можна робити себе, жити, а не виживати, творити і бути собою», — сказав Дмитро Стус. Мислячий поет та ще й з гідністю — це ворог будь-якої держави, якби ж дожити до такої, де б поети були їй учителями.