Перед фестивалем «Арт–Поле», який нещодавно завершився на Івано–Франківщині, я зробила опитування серед друзів, куди вони збираються їхати фестивалити. Більшість обрала «Славське Рок», що пройде з 29 по 31 липня у гірському селищі на Львівщині. Дійсно, цей захід, без перебільшень, один із найкращих в Україні, адже тут поєднано якісну музичну програму й насиченість різноманітними майстер–класами. Затійник фестивалю Сергій Харчук, київський підприємець, власник туристичної фірми «Рутенія–тур» і співвласник компанії «Культурні і спортивні ініціативи», відслідковує музичні події як в Україні, так і за кордоном. Він каже, що в Європі всі фестивалі — це стовідсоткові бізнес–проекти, де прибуток отримують, починаючи від продажу вхідних квитків й до продажу пива. На відміну від європейських, український фест «Славське Рок» — неприбутковий. Так було всі чотири попередні роки, так, очевидно, буде й на п’ятий. Це свято як для самого організатора, так і для відвідувачів. Тому, як–то кажуть, гуляй, душа!
Дозвілля у «б’ютіфул» Карпатах
Зважаючи на минулорічні сутички з місцевим населенням, коли хлопці зі Славського перебрали оковитої й створили клопіт для організаторів, ювілейний фестиваль отримає більше охорони: на сторожі спокою фестерів стоятиме Тернопільське реєстрове козацтво. Сам же фестиваль дещо змінить локацію. Замість стадіону, де сільський голова затіяв ремонт, сцени розташують наступним чином: вечірню — на галявині між турбазою «Політехнік» та готелем «Перлина Карпат», а денну — у центрі села, біля будинку культури і ресторану «Максим».
До початку виступів музичних гуртів (денна сцена стартує о 14.00) кожен, від малого до великого, зможе себе забавити. Хтось — на велосипедах, конях чи місцевих «бобіках» підкорятиме вершини гір, а хтось власноруч майструватиме сувеніри на згадку про Славське, ліпитиме глечики з керамістами, розмальовуватиме тіло з художниками, запускатиме повітряних зміїв (до речі, на фестиваль цього року вперше приїде клуб повітряних зміїв Hi–Fly, члени якого проводитимуть майстер–класи з виготовлення літаючих пристроїв будь–якої форми). Ще одна з програм — екологічна — носитиме не прикладний, а просвітницький характер. Тут ніхто нікого не змушуватиме з мішками і рукавицями збирати сміття по горах, радше навпаки — спонукатимуть милуватися красою Карпат й активно відпочивати. Частиною екологічно–естетичного проекту став конкурс фотоісторій «Я люблю Карпати», переможці якого виграють квитки на два дні фестивалю «Славське Рок» і матимуть можливість показати свої світлини перед численною аудиторією.
Зірки vs Андеграунд
Без метрів української рок–сцени фестиваль, який себе поважає, годі уявити. Але й без гуртів, які по підвалах рвуть струни гітар і ламають барабанні палички, «Славське Рок» був би якоюсь попснею. Отож табір зірок представлятимуть «Піккардійська терція», «Гайдамаки», «Тартак», Ot Vinta, «ДримбаДаДзига» і «Гапочка». Із закордонних — запрошені польський гурт Sztywny Pal Azji, який написав музику до фільму «Охоронець для доньки», і німецькі панк–рокери Dritte Wahl. До хедлайнерів також зарахували пару українських гуртів, яких через перерви у музичній кар’єрі, давно не було чути: це львів’яни Jack O’Lentern і «Ніагара». Простій «Ніагари» пояснюється тим, що його солістка Вікторія Папа на певний час присвятила себе народженню та виховуванню дитини. А хлопці з Jack O’Lentern з 2003–го пішли у творчу відпустку. Тоді мало хто вірив, що група у повному складі повернеться на сцену, тепер це сталося.
Відкриттям мають стати маловідомі гурти WashingTones і «Трутні» з Києві, миколаївська рок–група Animals’ Session, а також тернопільські Los Colorados. Останні вже встигли засвітитися в Америці: їхній ролик з переспівом відомої пісні Hot&Сold Кеті Перрі у 2009 році показали на телешоу Еллен Деженерес (Ellen DeGeneres Show), тоді, до слова, ведуча оголосила хлопців як ватагу з України, що розташована десь поблизу Канади, але точно не в США. На сьогодні це відео переглянули більше 3,5 млн. разів. Дивно, що, будучи зірками у всемережжі, «Колорадоси» лише нещодавно вперше дали концерт в одному з київських клубів. На визнання публіки чекатимуть також десять альтернативних гуртів, що виступатимуть на денній сцені. За допомогою журі та голосування на офіційних сторінках фестивалю у Facebook та «ВКонтакте» їх вибрали з поміж 185 заявок від молодих та досвідчених українських і закордонних бендів. Щасливчиками стали «Тринадцять», SWEETLO, «Медовий полин», АКК, «Ренесанс», Minamorali, Vivienne Mort, Dumb Surgeon, «Малхолланд Драйв», «Недаремно». Буває, молоді гурти на денній сцені своєю природною, невідшліфованою харизмою і свіжістю пускають таку хвилю драйву, що зірки на вечірній сцені можуть сховатися. Побачимо, хто кого переспіває цього разу.
P. S. Вартість входу на фестиваль на всі три дні — 100 грн., на один — 50 грн.