У промисловій столиці Полтавщини — місті Кременчук — співробітники податкової міліції нещодавно «засвітили» одразу два підпільні цехи, в яких виготовляли продукти харчування. Перший із них спеціалізувався на солодких кукурудзяних паличках, другий продукував майже двадцять видів печива. Таку підприємливість місцевих самодіяльних кондитерів можна було б тільки вітати. Аби вони принаймні виповзли з тіні...
Адже справа не тільки і навіть не стільки в ухиленні від сплати податків і, м'яко кажучи, недобросовісній конкуренції з боку підприємців, котрі тримали цей вельми прибутковий бізнес. Ті ж таки податківці встановили: в обох згаданих цехах на пташиних правах, одержуючи по 7-8 гривень за день, працювали по кілька наймитів. Жоден із них не оформлявся на роботу офіційно, не мав необхідних допусків до виготовлення продуктів харчування і навіть елементарних санітарних книжок. Звісно, й продуковані ними солодкі ласощі ніколи не одержували відповідних сертифікатів якості.
Тож, окрім цілого букета невідповідностей державним стандартам (зокрема, за показниками частки сахарози та вологості в кукурудзяних паличках), виробники сумнівних натурпродуктів дарували споживачам ще й постійний ризик підхопити якусь заразу. Коли ж урахувати масштаби «тіньового» виробництва (скажімо, печиво випікали за допомогою кількох промислових міксерів та іншого далеко не любительського обладнання) загальною вартістю понад 60 тисяч гривень і те, що головними споживачами солодких ласощів, у тому числі й виготовлених у підпіллі, залишаються діти, то ні дякувати «тіньовикам» за подібні «кіндерсюрпризи», ні бажати юним ласунам «Смачного!» у таких випадках чомусь не хочеться.