Порожні баки

27.07.2011

Феноменальний Майкл Фелпс (ліворуч) програв суперечку за «золото» на 200 м кролем своєму співвітчизникові Райану Лочту (в центрі). (Фото Рейтер.)

Упродовж десяти днів світової першості з водних видів, що триває в Шанхаї, українські спортсмени хоч і не радували своїх шанувальників щоденними нагородами, однак регулярно дарували надію на медаль своєю присутністю у вирішальних змагальних сесіях. Однак учорашній вівторок для українців став днем розчарувань. Жоден наш співвітчизник не потрапив до стартових протоколiв, ані півфінальних, ані фінальних запливів, котрі розпочинаються о 18–й годині за місцевим часом.

У ранковій кваліфікації, де визначаються півфіналісти, боротьбу припи­нили брасист Валерій Димо, який показав лише 31–й час на 50–метрівці, а також­ Антон Гончаров та Сергій Фролов, які пропливли 800 м кролем з 19–м та 21–м часом відповідно. Невдалою вийшла й проба пера у Дарини Зевіної на 200 м вільним стилем. Киянка, яка спеціалізується у плаванні на спині, у підсумковому протоколі опинилася лише 32–ю. Нагадаємо, що з надіями на вівторкові фінали українські плавці попрощалися позавчора.

Зрештою, без участі наших співвітчизників організатори «мундіалю» вчора розіграли п’ять комплектів нагород. Головною подію вечора, безперечно, став вирішальний заплив у чоловіків на 200 м вільним стилем, куди з п’ятим часом потрапив 14–разовий олімпійський чемпіон зі США Майкл Фелпс. Схоже, зірковий час найбільш титулованого олімпійця планети вже позаду, адже три роки тому на Олімпіаді–2008 Майкл виглядав машиною для вилову «золота», а нині Фелпс фінішував лише другим, позаду свого співвітчизника Райана Лочта (відставання 0,35 сек). Слідом за американською парочкою — відомий німець Пауль Бідерман.

У фіналі на 100 м на спині (наша Зевіна у півфіналі була десятою — 1:00,05) «золото» «вигризла» китаянка Чжао Цзинь — 59.05 сек. Господарка змагань лише 0,01 секунди виграла в росіянки Анастасії Зуєвої. «Бронза» — у Наталі Кафлін зі США.

Чемпіонат світу з водних видів (Шанхай). Водне поло. Відбірковий етап. Чоловіки. Група А. Угорщина — 6, Чорногорія — 4, Іспанія — 2, Казахстан — 0.

Група В. Сербія — 6, Австралія — 4, Румунія — 2, Китай — 0.

Група С. Хорватія — 6, Канада — 4, Японія — 2, Бразилія — 0.

Група D. Італія — 6, Німеччина — 4, США — 2, ПАР — 0.

1/8 фіналу. Чорногорія — Румунія — 8:4, Іспанія — Австралія — 9:8, Канада — США — 4:17, Японія — Німеччина — 6:8.

1/4 фіналу. Угорщина — США — 9:8, Сербія — Німеччина — 9:4, Хорватія — Чорногорія — 9:6.

* * *

Жінки. Група А: США — 5, Голландія — 4, Угорщина — 3, Казахстан — 0.

Група В: Канада — 6, Австралія — 4, Нова Зеландія — 2, Узбекистан — 0.

Група С: Греція — 6, Росія — 4, Іспанія — 2, Бразилія — 0.

Група D: Італія — 6, Китай — 4, Куба, ПАР — 1.

1/8 фіналу. Голландія — Н. Зеландія — 14:6, Угорщина — Австралія — 9:10, Росія — Куба — 26:4, Іспанія — Китай — 6:15.

1/4 фіналу. США — Росія — 7:9, Греція — Голландія — 12:10, Італія — Австралія — 14:12, Канада — Китай — 7:9.