З учителем Шишацької гімназії, керівником районних організацій Української народної партії та громадського об’єднання «За Україну! За Ющенка!» постійні читачі нашої газети вже знайомі. Про літні археологічні експедиції школярів під керівництвом одного з кращих в Україні викладачів історії (кілька років тому він переміг на всеукраїнському конкурсі «Вчитель року») «УМ» розповідала неодноразово. Як і про Солов'я-політика, котрий «не словом, а ділом» розбудував найчисельніший на Полтавщині районний осередок «нашоукраїнської» партії, що налічує понад 400 чоловік, видає опозиційну газету.
Нещодавно ж Сергій став творцем сенсації не лише районного масштабу. Наприкінці квітня саме він виграв вибори до Шишацької районної ради у Ковердинобалківському окрузі. Сенсаційною стала не стільки його перемога, скільки програш людей, «приречених» вигравати. Адже в Ковердиній Балці розташоване «круте» підприємство нафтогазовидобувного комплексу, один із керівників якого балотувався на згаданих виборах із прицілом на подальше «хазяйнування» у райраді. Іншим суперником-«важковаговиком» був начальник районного Пенсійного фонду. Що може протиставити цим «китам» звичайний учитель? Надто за умов, коли напередодні виборів суперники встановили виборцям десятки безкоштовних (!) газових лічильників, «облагодіяли» їх крупами, цукерками, печивом, дешевим вином, відремонтованими дорогами тощо. За все те селяни подякували кандидатам-«спонсорам» і... проголосували за вчителя-«нашоукраїнця» Сергія Солов'я, котрий «годував» їх лише власними переконаннями. Отже, який він, рецепт успіху на виборах від Сергія Солов’я?
— Насамперед треба перестати скиглити, нарікати на всесильність адмінресурсу і протиставити йому власну активність, наступальність, — говорить він. — Це ж як у футболі: коли суддя грає на боці суперника, маєш бути на три голови вищим від чужої команди, щоб її перемогти. У трьох селах «мого» округу мешкає трохи більше півтисячі виборців. Побував фактично у кожному домі: говорив, переконував, пояснював. І люди мене зрозуміли. Хоча про те, якою була боротьба, свідчить хоча б той факт, що свого головного суперника я переміг з різницею у 12 голосів. Та в мене була потужна команда однодумців, соратників, яка змогла проконтролювати і сам процес голосування, і підрахунок голосів, не допустити фальсифікацій. Впевнений, що саме подібна агітація за Віктора Ющенка «від дверей до дверей» на наступних президентських виборах і всеохопний надійний контроль за ходом великих перегонів з боку найчисельнішої команди його прихильників забезпечать нашу спільну перемогу.
Саме Сергій Соловей очолив тепер депутатську фракцію «Нашої України», яка діє у Шишацькій районній раді ще з квітня 2002 року. Зараз вона налічує дев'ять депутатів. Причому на останній сесії райради, що відбулася 26 травня, до фракції блоку Віктора Ющенка тут офіційно приєдналися двоє депутатів—членів провладної Аграрної партії — ветлікар із Великого Перевозу Анатолій Хоролець і завідувачка ферми з Пришибу Лідія Юрченко.
До речі, в Шишацькому районі це далеко не перший випадок усвідомленого вибору на користь «Нашої України» представників інших партій, власне, політичних сил. Раніше вийшли із Соціалістичної партії України і написали заяви про вступ до «нашоукраїнської» УНП заступники директорів музею-заповідника М. Гоголя Павло Нємченко і Шишацької школи ім. В. Вернадського Олександр Чернобель.
Розчарований сумнівними політичними маневрами Олександра Мороза та його найближчого оточення, залишив лави соціалістів і один з фундаторів районної організації СПУ Іван Цилюрик, який працює в Яреськівському профтехучилищі. На безпосереднє підгрунтя такого несподіваного для багатьох кроку в «нашоукраїнський» бік він вказав у своїй заяві — незгода з політичною лінією чільників СПУ під час голосування у парламенті за політреформу.
Ще двоє місцевих соціалістів, які поки що залишаються членами СПУ, вже написали заяви про вступ до громадських організацій «Наша Україна» і «За Україну! За Ющенка!». Не менш промовистим свідченням справжніх симпатій своїх земляків Сергій Соловей вважає й недавній вступ до Української народної партії таких відомих у районі людей, як директори Центру зайнятості Еліна Білаш і музею-заповідника М. Гоголя Лідія Єнко, провідний спеціаліст Пенсійного фонду Ольга Стригунова та іншi. Тож переможна хода «Нашої України» на Шишаччині триває.