...Ляльку Барбі ще ніхто для дівчаток не відміняв! І якби якійсь iз маленьких україночок у її щасливому дитинстві сказали, що вона справою життя згодом обере автоматизацію виробничих процесів — вона щиро і довго сміялася б. Якась, але не Катя Міщенко! У нинішньої четвертокурсниці інженерно–хімічного факультету Національного технічного університету «КПІ» в ті «далекі» часи були і Барбі, і її незмінний супутник Кен, але стояли вони... за пультом автоматизації. Щоправда, вона ще не знала, чим вони там керують в автоматичному режимі, але що саме керують — знала точно. Там, де вона сьогодні вчиться, — прекрасний викладацький колектив, здатний підготувати своїх студентів і до виробничих випробувань, і до олімпіадних перипетій. Та не їй цього разу судилося стати переможцем другого туру Всеукраїнської олімпіади з автоматизованого управління технологічними процесами серед вищих навчальних закладів: усе ж автоматизація і робототехніка залишаються, в основному, справою чоловічою.
— Два роки поспіль наша кафедра виступає ініціатором та організатором таких заходів, — говорить в.о. завідувача кафедри автоматики та робототехнічних систем ім. академіка І. І. Мартиненка Національного університету біоресурсів і природокористування Володимир Решетюк. — За три місяці, що пройшли після першого туру цьогорічної олімпіади, ми поповнили матеріально–практичну базу, підготували сучасні робочі місця для проведення практичної частини, розробили теоретичні завдання заключного туру, аби учасники повною мірою продемонстрували свої вміння та навички розв’язання теоретичних та практичних завдань з автоматизованого управління технологічними процесами.
Переможці — студенти Національного університету біоресурсів і природокористування України Ігор Чернов, який став кращим за напрямом «Автоматизація та комп’ютерно інтегровані технології», та Тарас Лендєл, знання котрого відзначено дипломом І ступеня зі спеціальності «Автоматизоване управління технологічними процесами». Коли спілкуєшся з такими людьми, розумієш: у нашої країни є майбутнє.
Ігор приїхав до Києва з Маріуполя і до вступу в університет уже встиг закінчити коледж. Сьогодні юнак працює над цікавим і багатообіцяючим проектом — досліджує проблему збереження врожаю картоплі за допомогою озону. Це дозволило б скоротити витрати хімічних засобів і покращити якість та екологічну безпеку врожаю. Ігор збирається захищати з цієї теми дипломну роботу, а після закінчення навчання — продовжувати свою наукову діяльність в університеті.
Тарас нещодавно повернувся з Варшави: він досліджував можливе застосування альтернативних джерел енергії у сільському господарстві. У найближчих наукових планах дослідника–початкiвця — захист диплома. Пiд керівництвом професора Віталія Лисенка він досліджує переробку рослинної речовини на дріжджі шляхом гідролізу.
Хлопці давно поставили перед собою мету і впевнено крокують уперед. А країні, батькам та їхній альма–матер є ким пишатися...
Олексій ХОНДА