Запливи для зростання: на зимовому ЧС українські плавці оновили національні рекорди, але залишилися без нагород
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Кияни з чемпіонським кубком та зрізаною сіткою. (Фото з сайту суперліги.)
Цього сезону донеччани втерли носа конкурентам із Києва в ігрових видах спорту, де впродовж багатьох років столиця тримала першість, — у футболі «Шахтар» залишив за спиною «Динамо», а в хокеї «Донбас» здолав «Сокіл». Запекле протистояння Донецька та Києва тривало і в баскетболі. І, на радість столиці, хоч тут київська команда взяла гору.
У попередні роки в баскетболі царювали інші команди зі столиці й Донецької області — «Київ» та «Азовмаш». Але в останні роки матеріальні можливості цих клубів зменшилися. І якщо маріупольцям — чемпіонам України 2010 року — вдалося завершити наступний регулярний чемпіонат на третій позиції, то «вовки» скотилися в самий низ турнірної таблиці. Натомість на провідні ролі, отримавши фінансові й кадрові вливання, вийшли «Будівельник» і «Донецьк».
На відміну від попередніх сезонів, фінальну серію чемпіонату України вирішили грати до чотирьох перемог. І її учасники виправдали сподівання вболівальників стосовно інтриги, використавши всі сім можливих поєдинків. Доля «золота» вирішувалася в останній день весни в донецькому Палаці спорту «Дружба» — оскільки «тигри» розташувалися вище в регулярному чемпіонаті.
Крім власне бажання стати чемпіонами, суперники мали додаткові стимули для перемоги. Господарям належало порадувати три тисячі своїх прихильників на трибунах, а гості прагнули зробити подарунок своєму іспанському наставникові Хосе Марії Беррокалю, котрому 30 травня виповнився 41 рік. До того ж донецька команда ніколи ще не вигравала баскетбольне «золото». У свою чергу, славетний «Будівельник», що свого часу був чемпіоном СРСР, у незалежній Україні шість разів ставав найкращим, але востаннє таке траплялося аж у 1997–му.
Завершальна зустріч сезону цілком відповідала рівню сьомого матчу фіналу. Впродовж 40 хвилин гри лідерство вісім разів переходило від однієї команди до другої; ще п’ять разів встановлювалася рівновага.
На старті бика за роги взяв «Будівельник», повівши 9:2. Утім донецький легіон на чолі з сербським тренером Сашею Обрадовичем швидко оговтався і спочатку оперативно зрівняв рахунок (10:10), а незабаром забезпечив собі, здавалося б, комфортну перевагу в десять пунктів — 34:24.
Ще на початку четвертої 10–хвилинки «тигри» вели в п’ять очок. Але кияни нав’язали жорстку боротьбу, яка інколи переходила в грубість. У такій «рубці» міцнішими виявилися нерви в гостей. У вирішальні моменти сербські снайпери «Донецька» Саша Васильєвич і Бранко Цветкович «мазали» з–за триочкової лінії, натомість у киян Андрій Агафонов зробив підбирання й набрав два пункти з гри, а американець Деворік Спенсер — із лінії штрафних.
За 17 секунд до фінальної сирени на табло встановилися практично безнадійні для господарів цифри — 62:67. Символічно, що останні два бали в зустрічі у відриві заробив колишній донеччанин, а нині — гравець «Будки» Дмитро Забірченко.
Зрозуміло, що в таборі чемпіонів емоції били за край, тоді як серед переможених панував сумний настрій. Гості — «будівельники» — ніби реваншувалися за минулий сезон, коли у вирішальному матчі фінальної серії програли вдома «Азовмашу». Рік тому азовці, за чемпіонською традицією, зрізали сітку з кошика в Києві. Тепер кияни зробили це саме в обласному центрі Донеччини.
«Неможливо передати всі враження від такого фіналу. Але ми — чемпіони! І цим усе сказано», — радів киянин Денис Лукашов. «Матчі відбувалися в жорсткій боротьбі, ніхто не хотів здаватися. Та все ж не треба було доводити серію до сьомого матчу. Ми могли закінчити її на свою користь раніше», — жалкував донеччанин В’ячеслав Кравцов, колишній партнер Лукашова по БК «Київ».
Після матчу командам–призерам суперліги вручили медалі («бронзу», нагадаємо, вперше здобула івано–франківська «Говерла»). Лауреати сезону отримали індивідуальні призи.
Експерти визнали, що найкращий розігруючий захисник — Рамел Каррі («Азовмаш»), атакуючий захисник — Деррік Зіммерман («Говерла»), легкий форвард — Крістіан Бернс («Ферро»), важкий форвард — Ламейн Уїлсон («Будівельник»), центровий — В’ячеслав Кравцов («Донецьк»).
Трохи прикро, що в цій пересувній компанії легіонерів, яка сьогодні гастролює тут, а завтра — там, є лише один українець. Власне, і за регламентом у першості України на майданчику у складі кожної команди має перебувати принаймні один наш співвітчизник.
У двадцятці найкращих снайперів сезону — також лише один українець: Максим Балашов із «Дніпра–Азота» посів 14–те місце, набираючи в середньому по 13,3 очка.
Серія до чотирьох перемог — 3:4.
* * *
Найкращі за показниками (в середньому за матч)
Очки. Буртт («Дніпро») — 22,4; Флорес («Донецьк») — 16,7; Вашингтон («Одеса») — 16,4.
Передачі. Буртт — 5,5; Ебернеті («Галичина») — 5,1; Зіммерман («Говерла») — 4,9.
Підбирання. Фрейзер («Дніпро–Азот») — 10,9; Уїгінс («Галичина») — 9,3; Бернс («Ферро») — 7,8.
Також Фрателло зустрівся з українськими тренерами, які працюють у структурі національних збірних: Денисом Журавльовим, Віталієм Чернієм, Ігорем Яценком, Володимиром Брюховецьким, Володимиром Ковалем. Через брак часу головний тренер не зміг побувати в Южному, де 4 липня «синьо–жовті» почнуть перший навчально–тренувальний збір, але отримав усі необхідні відеоматеріали.
* * *
НБА. «Плей–оф». Фінал. «Маямі» — «Даллас» — 92:84 (Джеймс (24) — Новіцьки (27); серія до чотирьох перемог — 1:0).
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Підбивати у футболі наприкінці року підсумки роботи подобається далеко не всім, адже, серед іншого, оцінювати доводиться лише половину зіграного сезону, відтак і оцінки часто носять половинчастий характер. >>
Після перемоги навесні на чемпіонаті світу в дивізіоні IB українська хокейна збірна у серпні-вересні спробувала відібратись на Олімпіаду-2026. >>
Футболіст збірної України Михайло Мудрик, який наразі грає за лондонський Челсі підтвердив, що його проба на допінг виявилася позитивною. >>
Statbet — це спортивний портал, який пропонує не лише актуальні новини, але й глибокий аналіз подій та розширену статистику. >>
Григорій Козловський очолив ФК «Рух» у незвичному хокейному матчі з «Шахтарем». Козловський став MVP матчу, забивши 8 голів >>