Гроші не пахнуть: за фантастичну суму захисник збірної України «продався» англійському клубу
Новий етап своєї футбольної кар'єри розпочинає Центрбек збірної України Максим Таловєров – він приєднався до англійського клубу Плімут. >>
Так виглядав корт №1 під час переможного матчу Серія Стаховського з французом Давідом Гуе. (Фото Рейтер.)
Париж, травень, сонце, «Ролан Гаррос». Такі асоціації виникають у багатьох шанувальників спорту, коли згадують про відкритий чемпіонат Франції. Другий у цьому році турнір із серії «Великого шолома», на відміну від трьох своїх «братів», уже вшосте стартував не в понеділок, а в неділю — тому триватиме 15 днів. Тож цікавих подій буде ще більше.
Бідкалася від «розтяжки» змагань хіба росіянка Світлана Кузнєцова: «Дивним чином виходить, якщо десь організатори вирішують почати турнір у вихідний — суботу чи неділю, то мені доведеться обов’язково грати в перший же день. Хоча більшість «нормальних» тенісистів стартують у понеділок. Тепер от така халепа сталася й на «Ролан Гарросі».
На додачу до всього, ще й посіяли Свєту під нещасливим 13–м номером. Утім це не завадило 14–й ракетці світу впевнено розібратися у двох партіях із Магдаленою Рибаріковою (6:2, 6:3), хоча словачка тижнем раніше виграла турнір ITF у Празі, здолавши у фіналі дев’яту тенісистку рейтингу WTA, чешку Петру Квітову.
Чотириразовій переможниці змагань серії «Великого шолома» Кім Клійстерз пощастило більше. Попри те, що 27–річна бельгійка через травми й тимчасовий відхід від спорту не виступала на червоних кортах Парижа з 2006 року, організатори зважили на прохання нинішньої другої ракетки планети не ставити її матч у недільний розклад. Хоча йдуть назустріч спортсменам не так уже й часто — передусім через бажання продати більше квитків на матчі зірок саме у вихідні.
Узагалі ж найбільший турнір року на ґрунтовому покритті радує глядачів сонячною погодою з температурою близько 20 градусів, а спортсменів — солідним призовим фондом у 17,520 млн. євро. У столиці зібрався весь цвіт світового тенісу, за невеличким винятком. Можна згадати відсутність через травми колись грізних австралійця Ллейтона Х’юїтта та американських сестер Уїльямс.
Продовжують регулярно десантуватися на «Гранд слеми» й українці. Щоправда, частіше наші вражають масовістю, а не видатними перемогами. Поки що таку картину маємо й на нинішньому «Ролан Гарросі», куди приїхали 12 наших співвітчизників — дев’ять дівчат і троє хлопців. Уже недільного вечора в основній сітці одиночних розрядів українців залишилося тільки троє.
Як повідомляла «УМ» минулого тижня, Леся Цуренко, Тетяна Лужанська й Еліна Світоліна програли в першому колі кваліфікації, а Ольга Савчук — у наступному. Також у другому раунді відбору, але трохи пізніше і в напруженій боротьбі, поступилися Марія Коритцева та Юлія Бейгельзімер — відповідно, представниці Тайваню Юнцзянь Чан (6:2, 5:7, 7:9) і румунці Ліані Унгур (4:6, 6:7).
Відверто невдало складається нинішній рік для сестер Бондаренко. Дівчата займаються переважно лікуванням, а коли виходять на корт — надовго там не затримуються. Тож і втрачають позиції в рейтингу. В опублікованому вчора ранг–листі WTA перша ракетка України Олена Бондаренко опустилася з 75–ї позиції аж на 90–ту, а Катя трохи піднялася — зі 113–го місця на 110–те.
На відкритому чемпіонаті Франції сестри одразу потрапили до основного турніру, але склали зброю в перших же матчах. 24–річна Катерина проти 60–го номера світової класифікації, 20–річної канадки Ребекки Монако, протрималася 57 хвилин, програвши обидва сети з рахунком 3:6. Бондаренко–молодша припустилася чотирьох подвійних помилок і не зробила жодної подачі навиліт, тоді як у суперниці ці показники прямо протилежні.
На вісім хвилин довше тривав матч Олени Бондаренко з десятим номером посіву — сербкою Єленою Янкович. Українка взяла всього чотири гейми — 3:6, 1:6.
Учора о 14.30 за київським часом на корт №5 стадіону «Ролан Гаррос» вийшла остання наша представниця в жіночому розряді. Вікторії Кутузовій протистояла Шанель Схеперс із Південно–Африканської Республіки. Але доля не посміхнулася 22–річній одеситці — 3:6, 6:4, 2:6, й остання українка вибула з «одиночки».
Українські чоловіки тримаються краще. Нагадаємо, донеччанин Ілля Марченко програв у кваліфікації. А от киянин Сергій Стаховський (31–й номер посіву) стартував в «основі» з перемоги. У неділю на корті №1 лідер нашої збірної здолав француза Давіда Гуе — 6:7 (7:9), 6:3, 6:3, 6:3.
Лише сьогодні почне свій шлях у Парижі Олександр Долгополов (21) — на нього очікує німець Райнер Шюттлер. Минулого тижня киянин наробив галасу на турнірі в Ніцці, де у чвертьфіналі вибив іспанського майстра гри на ґрунті, сіяного під першим номером Давида Феррера (6:4, 1:6, 7:5). Перемога над сьомою ракеткою світу дозволила Долгополову піднятися з 23–ї на 22–гу сходинку табелі про ранги АТР. Щоправда, у півфіналі Сашко здався румунові Віктору Ханеску — двічі по 3:6. А у фіналі в Ніцці Ханеску програв іспанцеві Ніколасу Альмагро.
У перший змагальний день у Парижі зачохлили ракетки троє сіяних. Італійка Флавія Пеннетта (18) програла народженій в Узбекистані громадянці США Варварі Лепченко (3:6, 6:2, 3:6), а ізраїльтянка Шахар Пеер (19) — іспанці Марії Хосе Мартінес (6:7, 1:6). Іспанець Рубен Рамірес Ідальго відправив додому хорвата Марина Чілича (19) — 7:6, 6:4, 6:4.
Відзначимо такі цікаві матчі, що закінчилися вчора до 17:00 за київським часом: Анастасія Родіонова (Австралія) — Надія Петрова (Росія, 26) — 6:7, 6:3, 6:4; Новак Джокович (Сербія, 2) — Тьємо де Беккер (Голландія) — 6:2, 6:1, 6:3; Хуан–Мартін Дель Потро (Аргентина, 25) — Іво Карлович (Хорватія) — 6:7, 6:3, 7:5, 6:4.
Новий етап своєї футбольної кар'єри розпочинає Центрбек збірної України Максим Таловєров – він приєднався до англійського клубу Плімут. >>
Нинішній розіграш Відкритого чемпіонату Австралії представниці українського тенісу провели значно скромніше, ніж попередній. >>
Після кардинальної реорганізації Європейським футбольним союзом групового раунду єврокубків так звана осіння частина Ліги чемпіонів та Ліги Європи тепер закінчуватиметься практично на два місяці пізніше. >>
В українському біатлоні вже не один рік успішність сезону оцінюється не лише збереженням квоти та місцями в загальному заліку Кубка світу, а й виступами на головних стартах — Олімпійських іграх та чемпіонатах світу. >>
Випадки зміни вітчизняними спортсменами громадянства періодично траплялися в історії. >>
На відміну від літніх дисциплін, зимові види спорту в переважній своїй більшості в Україні не входять до числа медальних та пріоритетних у розвитку. >>