Учора стало відомо про смерть найвідомішого в країні кримінального авторитета Бориса Савлохова, який останнім часом відбував строк у виправно-трудовій колонії № 76 села Сокиряни Чернівецької області. Як повідомляє «Україна кримінальна», посилаючись на достовірні джерела, Борис Сосланович раптово помер 26 травня у душі тюрми після інтенсивного тренування. Смерть, стверджує джерело, настала внаслідок серцевого нападу. Найбільше інтригує той факт, що Савлохову залишалося сидіти усього нічого — до життя на волі вже залишалося рукою подати, і раптом такий кінець... Коли «УМ» намагалася з'ясувати подробиці смерті Савлохова, співробітники Держдепартаменту з виконання покарань виявилися некомпетентними, у Чернівецькому управлінні раптово «позникало» з робочих місць усе начальство, а в самій колонії «взагалі не знають такого авторитета» (?!). Словом, таємниця, покрита мороком! У Департаментi зорiєнтувалися, що казати журналiстам, тiльки пiсля 15.00, мовляв, пiдтверджуємо.
Виходець із північної Осетії Борис Савлохов (у кримінальних колах більше відомий як Савлоха (Солоха)) — один із найнеоднозначніших кримінальних лідерів столиці. Бо, окрім регалій бандита, він мав ще й позитивні звання — заслужений тренер України, Росії, СРСР з вільної боротьби, президент Фундації соціального захисту спортсменів імені Ярама Ялтиряна, президент спортклубу імені Володимира Синявського і Всеукраїнського спортивного клубу «Борис Савлохов». Окрім підтримки спорту (на ті ж кримінальні гроші), Борис Сосланович активно спонсорував дитячі будинки та інтернати. Хтось каже, тому що це було престижно, а хтось, захищаючи «дядю Борю», стверджує: тому що в самого було четверо дітей.
Уперше Савлохов вступив у конфлікт із законом у 1987 році: тоді Львівський гарнізонний військовий суд засудив його на три роки умовно за статтею про контрабанду. Але перед цим майбутній меценат рік відсидів у СІЗО. Взимку 1992 року він був удруге затриманий на батьківщині — в Осетії — за махінації зі спиртом. У 1995 році Савлохова затримали в центрі Києва біля Будинку кіно. Визволенню авторитета сприяли сам Вахтанг Кікабідзе і Аннє Вєскі. У 1998 році його допитували оперативники УБОЗу за підозрою в убивстві не менш відомого авторитета Кисіля, але доказів проти Савлохова не знайшли.
У 1996 році проти Савлохова порушили кримінальну справу за інцидент в одному зі столичних казино, де, програвши велику суму, гарячий осетинець спересердя побив працівника розважального закладу. Однак потім відпустили за... «заслуги в спорті». А в 1999 році УБОЗ, який уже давно мав зуб на невловимого Борю, таки затримав авторитета, звинувачуваного у вимаганні. 16 червня 2000 року Савлохов був засуджений на 7 років. Такого терміну Савлохов не чекав: розраховуючи на заступництво високоповажних покровителів, думав знову відбутися переляком або ж символічним терміном. Однак Верховний Суд пом'якшив покарання до 5,5 року, які відраховуються з жовтня 1999 року — моменту арешту. Ще тоді ходили чутки, що живим, найімовірніше, Борю з-за грат цього разу не випустять.
Після київського ізолятора Савлохов 10 місяців відсидів у колонії №4 у Житомирській області, а потому — мотав строк у Маневичах на Волині. Учора тіло 52-річного Савлохова ще перебувало у морзі колонії № 67. Про місце поховання і дату похоронів теж нічого не було відомо.
Довідка «УМ»
Про те, що Савлохов постійно і серйозно комусь заважав, свідчить кількість замахів на його життя. Проте йому, як невмирущому Маклауду, весь час неймовірно щастило.
1991 — біля готелю «Славутич» Савлохова було поранено в ногу.
1994 — машину авторитета обстріляли з гранатомета.
1995 — в урні біля під'їзду будинку, де жив Борис Сосланович, знайшли вибуховий пристрій.
1999 — у готелі «Спорт» стався вибух, у якому постраждали невинні люди. За чутками, ціллю теракту був Савлохов.
1999 — на спортивному манежі, де тренувався авторитет, знайшли сумку з вибухівкою.
ДО РЕЧІ
Чотири роки тому, а саме 27 березня 2000 року, було вбито Теймураза Савлохова, середульшого з трьох братів Савлохових. 45-річного «елемента» розстріляли впритул неподалік київського будинку його знайомої. Теймураз Савлохов був відомий як глава одного з найвпливовіших в Україні злочинних угруповань — осетинського. До клану Савлохових також належить Руслан, наймолодший з братів і, кажуть, найменше схильний до кримінального світу. До речі, Руслан Савлохов, головний тренер збірної України з вільної боротьби, є віце-президентом Асоціації спортивної боротьби України, що входить у структуру Національного олімпійського комітету (НОК), очолюваного, як відомо, «кришталево чистим» Прем'єром Віктором Януковичем. Примітно, що в НОК «затесався» ще один кримінальний авторитет — Володимир Кисіль, який виконує обов'язки співпрезидента Асоціації спортивної боротьби. До речі, 4 листопада минулого року на Кисіля було здійснено замах: вибухнув джип, у якому перебував авторитет, а за сумісництвом ще й депутат райради Києва. Раніше — 1 грудня — вбили відомого Прища, в миру Валерія Прищика. Його було розстріляно на території Головного клінічного госпіталю Міністерства оборони України.