Ще не відлунали запеклі парламентські дебати стосовно виведення з Іраку українського миротворчого контингенту, а Міноборони вже планує збільшити кількість наших бійців на чужій війні. Як повідомив журналістам Головнокомандувач Сухопутних військ Збройних сил України Петро Шуляк, станеться це внаслідок наступної ротації 6-ї механізованої бригади, яку замінить сьома. Адже в новій бригаді буде на 146 миротворців більше (загалом її особовий склад становитиме 1722 особи).
Відповідаючи на запитання журналістів, Шуляк також підкреслив, що, незважаючи на «іракський конфлікт» у парламенті, «Україна не може зараз залишити свого сусіда (Польщу. — Авт.)» і повідомив, що розглядається можливість відправлення в Ірак вертолiтного загону (який уже сформовано), але оскільки зараз немає потреби у підтримці наших бійців з повітря — вертольоти залишаються в Україні. «Але питання не знімається», — додав генерал. Звісно, розмірковування про можливе збільшення української присутності в Іраку є політичним рішенням, і продиктоване воно бажанням Києва вгодити Сполученим Штатам, особливо напередодні саміту НАТО у Стамбулі: навіть у такий спосіб Президент Кучма прагне отримати персональне запрошення на згаданий саміт.
Усі бійці «сімки» були ретельно відібрані, і нині триває їх підготовка. Наступна «дружина» миротворців буде озброєна звичайними «калашами» замість укорочених, РПГ-18 змінить на гранатомети РПГ-22, а бронетранспортерами буде витіснено всю автомобільну техніку.
А в цей час у 6-й механізованій бригаді все спокійно. Під час відкритого мобільного спілкування «сухопутного» Головнокомандуючого з командиром «шістки», генерал-майором Сергієм Островським стало відомо, що температура в Іраку +52 градуси за Цельсієм у тіні, внаслідок чого 12 українських миротворців захворіло. «Поїли морозива», — чи жартома, чи всерйоз прокоментував цей факт Петро Шуляк.
У той час, як українських миротворців більшає в Іраку, інші їхні колеги до кінця року будуть виведені зі Сьєрра-Леоне. Але на рідну землю, на відміну від «іракців», вони повертатимуться зі статусом учасників бойових дій, який передбачає низку пільг. «Рішення про надання українським військовослужбовцям в Іраку такого статусу чи прирівнення до нього перебуває в останній інстанції», — повідомив Петро Шуляк.