У Китаї, кількість населення якого невблаганно зростає, незабаром з’являться мегаміста — мегаполіси з населенням у кілька десятків мільйонів мешканців. Урбаністи з півдня КНР уже розробили амбітний план об’єднання дев’яти великих міст у гирлі річки Чжуцзян (Перлинна) в єдину метрополію. Як повідомляє британська газета «Дейлі телеграф», це найбільше місто світу налічуватиме 42 мільйони мешканців (що майже дорівнює населенню України) й займатиме площу в 41 тисячу квадратних кілометрів. За оцінками аналітиків, злиття міст Гуанчжоу, Шеньчжень, Фошань, Дунгуань, Чжуншань, Чжухай, Цзянмень, Хуейчжоу i Чжаоцин обійдеться у 300 мільярдів доларів.
Всередині цього велетенського мегаполісу, назви для якого поки що не придумали, опиняться важливі китайські промислові центри, які загалом виробляють 10 відсотків ВВП країни. «Ідея полягає в тому, що в об’єднаному місті мешканці зможуть вільно пересуватися та отримувати медичні та інші послуги в будь–якому з його районів», — пояснює головний архітектор майбутнього мегаполісу Ма Сяньмінь.
Завдяки будівництву 29 нових залізничних ліній подорож між нинішніми окремими містами після їх злиття займатиме не більше години. Також упродовж наступних шести років буде поєднано в одне ціле транспортні, енергетичні, телекомунікаційні та каналізаційні мережі. Швидкісна залізниця з’єднає мегаполіс і з розташованим неподалік Гонконгом.
За задумом планувальників, потенційних мешканців урбаністичного монстра мають приваблювати більш низькі, ніж в інших містах Китаю, ціни на товари та послуги. Скажімо, оплату за телефонні послуги обіцяють зробити нижчою аж на 85 відсотків. Те саме стосується й вартості освіти та медицини.
Мегаполіс у дельті Перлинної річки — лише перша ластівка. Протягом наступних десяти років у Китаї буде створено ще кілька гігантських міст із населенням від 50 до 100 мільйонів осіб. А на півночі Китаю, між столицею Пекіном та містом Тяньцзинь, планують організувати мегаполісну суперзону Бохай, на теренах якої мешкатиме близько 260 мільйонів людей.