Квіти й іграшки з по–ліетиленових мішечків, скриньки зі старих листівок та коробок із–під цукерок, декоративні панно із пластикового посуду та пляшок… Виявляється, увесь той непотріб, що ми кожного дня викидаємо до сміттєвого відра може стати матеріалом для творчості й бурхливої фантазії! Переконатися в цьому довелося на виставці дитячих робіт в Українському домі, що була створена за підсумками конкурсу «Діти за чисту енергію». Його вже третій рік поспіль проводить Національне агентство з питань забезпечення ефективного використання енергоресурсів. Цього разу в конкурсі взяло участь близько двох тисяч талановитих дітей з усієї України, які прислали до Києва свої малюнки, вірші та вироби з вторинних ресурсів.
«Ми отримали тисячі робіт, які не тільки майстерно зроблені, — каже голова НАЕР Микола Пашкевич. — Запропоновані дітьми ідеї цілком можуть бути цікавими навіть iз наукової точки зору. Приємно бачити, що у нас підростає молоде покоління, яке добре поінформоване в питаннях енергоефективності».
«Можу зазначити, що дуже часто розуміння сучасних проблем дітьми набагато глибше, ніж у дорослих, — додає перший секретар посольства Німеччини Фолькер Зассе. — У побуті постійно зростає рівень використання енергоресурсів. З одного боку, життя стає комфортнішим: у ньому з’являються телевізори, комп’ютери, побутова техніка, а з другого — електроенергія стає дедалі дорожчою і за неї доводиться більше платити. А нафта й газ ще й негативно впливають на довкілля. Саме тому питання використання альтернативних джерел енергії сьогодні дуже важливі». На думку пана Зассе, вирішувати ці проблеми слід починати саме з дітей, змалку привчаючи бережливо ставитися до навколишнього середовища та енергетичних ресурсів.
Лауреати конкурсу «Діти за чисту енергію» отримали грамоти та цінні призи (переможців визначали у трьох номінаціях (вірші, малюнки, вироби) у вікових категоріях 6—10 та 11—16 років). Ще 16 учасникам вручили заохочувальні призи. Загалом нагороди отримали майже півсотні школярів.